„Nyní nám scházejí tři policisté. To ale neznamená, že bychom pozastavili nábory případných zájemců. Právě naopak, tabulkově nám lidé chybějí,“ komentovala včera nejaktuálnější stav policistů na Rychnovsku mluvčí Vlasta Lepková.

Pokračovala, že situace se změnila ze strany zájemců. Policie ještě před půl rokem čelila nezájmu případných nových lidí, kteří by mohli řady mužů zákona rozšířit. „Zájemců chodí naopak nyní více. Je nutné si však uvědomit, že podmínky pro přijetí jsou náročnější. Někdo nemusí zvádnout fyzické testy, jinému se nemusí dařit v testech psychologických. Rozhodující je i zdravotní stav,“ pokračovala Lepková.

Do náborů se hlásí ženy i muži. Podmínkou je například nejnižší dosažené vzdělání, a to středoškolské ukončené maturitou. „Zájemců bývá tak půl na půl. Když se dovědí všechny podmínky, někteří už v náboru nepokračují. Stává se, že ženy, matky dětí, nakonec po všech zváženích ustupují od práce u policie nejen kvůli její náročnosti, ale i kvůli nutnému dennímu absolvování policejní školy v Brně. Docházka je daná na devět měsíců a pak náborované policisty čekají ještě tři měsíce praxe,“ pokračovala Lepková.

„O práci u policie jsem měla opravdu velký zájem. Jako matka dětí, které neumím nechat téměř rok pouze s tatínkem a zbytkem rodiny, jsem však dala přednost právě svým potomkům,“ uvedla jedna z uchazeček.

Lepková dodává, že policisté už ve škole pobírají základní mzdu, která činí 16 tisíc korun.

„Podle mě jde o slušné peníze. Někdo může argumentovat, že si v prosperujících podnicích vydělá více, ale ta jistota ve firmách už není. Pokud je člověk slušný, u policie má sociální i pracovní jistoty. Jsem o tom přesvědčený,“ uzavřel policista z Rychnovska.

Policie České republiky, Okresní ředitelství Rychnov nad Kněžnou provádí průběžně výběrové řízení do služebního poměru pořádkové a dopravní služby.

Požadují : občanství ČR

věk nad 18 let

ukončené minimálně střední vzdělánís maturitní zkouškou

dobrá psychická, fyzická a zdravotní způsobilost

bezúhonnost

Nabízí : hrubý služební příjem bez praxe 16 tisíc korun

6 týdnů dovolené

příspěvky na dovolenou i kulturní akce z fondu kulturních a sociálních potřeb

kvalifikovanázdravotní a bezplatná psychologická péče