Razítka z výletů a dovolených sbírali malí, ale i dospělí čtenáři zdejší Knihovny u Mokřinky. Cestovatelsko - razítkovací soutěž zaměřenou na sbírání razítek z prázdninových cest zde uspořádali již podruhé. Knihovna nyní nejúspěšnější cestovatele a celou soutěž vyhodnotila.

„Přihlásilo se celkem 24 dětí a 2 dospělí. Všichni obdrželi v knihovně cestovní knížku, kterou si mohli podle své fantazie vymalovat. Podmínky letošní soutěže byly trochu ztížené tím, že hlavním úkolem bylo navštívit a získat razítko jiné knihovny. Tato razítka měla cenu deseti bodů. Nešlo tedy jen o to posbírat co nejvíce razítek, ale vítězství si účastníci mohli zajistit razítky právě návštěvou knihoven,“ popsala podmínky soutěže vedoucí knihovny Dagmar Honsnejmanová.

První místo s největším počtem razítek i knihoven získali Petr, Pavel a Michal Hrochovi, kteří nasbírali celkem 326 razítek (111+110+105) razítek, přičemž navštívili 8 knihoven. Druhé místo s počtem 102 razítek obsadila Sára Žabenská, třetí místo s počtem 98 razítek získala Adéla Žabenská.

Další ocenění s návštěvou 7 knihoven a 77 razítek získala Natálka Lelková a Andrea Mikáčová s návštěvou 6 knihoven a 69 razítek.

Honsnejmanová upřesnila, že děti celkem posbíraly 907 razítek z celé České republiky, ale také ze zahraničí. „Soutěž se všem líbila a příští rok v ní budeme pokračovat, snad se podaří posbírat víc než tisíc razítek. Cestovní knížky se dětem vrátily, je to pro ně a jejich rodiče příjemná památka se vzpomínkou na místa, která navštívili,“ dodala vedoucí knihovny Honsnejmanová.