Takovým případem je také Borohrádek, který v následujícím čtyřletém období znovu povede Milan Maček. Totéž platí o městysi Doudlebách, kde šéfem zůstává Jiří Kaplan.

Štefan nedorazil

V Borohrádku se ustavujícího zasedání zúčastnilo čtrnáct z patnácti zvolených zastupitelů, z pracovních důvodů se totiž nemohl dostavit Václav Štefan (SNK Volba pro Borohrádek). Slib proto bude skládat až na příštím zasedání plánovaném do konce roku.

Staronový starosta Maček (SNK ED) získal podporu třinácti hlasů, sám se zdržel, tudíž proti jeho volbě nebyl nikdo. Místostarostou se stal Libor Hemelík, pětičlennou radu doplní Iva Přibylová, Jindřich Vašíček (všichni SNK ED) a Miloň Vojnar (SNK Volba pro Borohrádek). Zastupitelé se zabývali i obsazením výborů. Předsedkyní finančního se stala Hana Adamcová (SNK ED) a kontrolního Radomila Pírková (KSČM).

„Zasedání mělo hladký průběh. Vše bylo tak, jak jsme se v koaličních jednáních domluvili, určené věci všichni respektovali. Zároveň jsme stanovili odpovědné osoby v institucích, jako jsou dobrovolné svazky obcí,“ informoval znovuzvolený starosta Milan Maček.

V říjnových komunálních volbách v Borohrádku triumfovali SNK Evropští demokraté s osmi mandáty před SNK Volba pro Borohrádek (5) a KSČM (1). Zbývající mandát připadl SNK Správná volba 2010.

Výrazné vítězství

Ani v Doudlebách s obsazením radních dlouho neotáleli. Svůj post obhájil Jiří Kaplan (ODS), jenž v patnáctičlenném zastupitelstvu získal dvanáct kladných hlasů, sám se zdržel. Funkci neuvolněného starosty bude v novém období plnit Jiří Skalický (KSČM), zbývajícími členy rady městyse se stali Miroslav Dolek, Jaroslav Suchomel a Ivan Keprta (všichni ODS), jenž se zároveň stal předsedou finančního výboru. Ve stejné funkci ve výboru kontrolním stanula Eva Nývltová (SNK ED).

„Na zasedání byla poměrně velká účast občanů. Nicméně proběhlo v klidu. Se složením rady jsem spokojený, vše je v pořádku,“ zhodnotil starosta Jiří Kaplan, jenž může ve své funkci a rozdělané práci nadále pokračovat.

V městysi ve volbách triumfovala ODS se ziskem devíti mandátů, za ní se postupně seřadili zástupci KSČM (3), SNK ED (2) a Věcí Veřejných s jedním mandátem.