Na sjezdovkách lyžařského areálu Marta I v Deštném je zatím dostatek přírodního i technického sněhu, kolem 50 - 65 cm. Někteří lyžaři, především ženy, využívají krásné slunečné počasí i k opalování. Kdo vyjede sedačkovou lanovkou na konečnou - Studený vrch, zjistí, že zde je často ještě lepší počasí než dole, nefouká zde tolik vítr. O víkendu se lyžuje i v areálu Marta II od 9 do 16 hodin, každý den je v provozu též večerní lyžování od 18 do 21 hodin. Pokud se extrémně neoteplí, v Deštném se bude jezdit do Velikonoc.

Na víkend jsou rovněž upravené běžkařské stopy, nástupy jsou na Studeném vrchu na konečné sedačkové lanovky, na Šerlichu z parkoviště nebo od střediska Šerlišský Mlýn.

Podobné podmínky panují i ve Ski centru v Říčkách. Lyžuje se zde do neděle od 8 do 16 hodin, v sobotu se zde koná maškarní rozloučení se zimou, již 50. ročník Bafuňářských závodů. Pak bude středisko mimo provoz. Lanovka a celé Ski centrum se znovu otevřou o velikonočních prázdninách, tj. od čtvrtka 9. 4. do pondělí 13 .4. , kdy bude po letošní zimě po 136 dnech provoz definitivně ukončen. V provozu bude lanovka, vlek Tatrapoma jen při vysokém zájmu lyžařů. (zr)