Deštenské Sportprofi dříve nabízelo večerní lyžování jen na krátkém svahu Marty II a na objednávku, ale neosvědčilo se. Až s osvětlením Marty I se situace obrátila a zájem je mnohdy vyšší než během dne.

Ve středisku zimních sportů začali s nočním lyžováním na Martě II. „Tehdy jsme to zkoušeli na krátkém svahu a na objednávku, ale neosvědčilo se to. Až když jsme před pěti roky osvětlili modrou sjezdovku na Martě I a před třemi i červenou, zájem veřejnosti rapidně stoupl a my fungujeme denně od 18 do 21 hodin,“ zavzpomínal František Prouza ze Sportprofi, které vleky provozuje.

Tuto sezonu je však zájem o zmíněnou službu tak veliký, že kromě sedačkové lanovky spustili i teleskopický vlek. „Zejména druhá polovina týdne až do soboty je natolik vytížená, že ani během dne není parkoviště tak obsazené jako večer. Díky dalšímu vleku, který nejezdí až na horní stanici, se podařilo oddělit slabší lyžaře a děti od ostatních, čímž v užších místech sjezdovky není takový provoz. Lyžaři se setkávají až v dolní části, kde je louka již dostatečně široká,“ vysvětlil Prouza.

Stejně vytížené dny mají i v Sedloňově, kde lyžařský areál provozuje zdejší TJ Sokol. „My máme osvětelnou hlavní sjezdovku od roku 1990 a od té doby také funguje noční lyžování. Z počátku jsme ho nabízeli jen v sobotu, ale pro stále se zvyšující zájem teď fungujeme v úterý, ve středu, ve čtvrtek a v sobotu. Zejména o poslední tři zmíněné dny je mimořádný zájem,“ reagoval na dotaz Václav Sameš ze Sedloňova, podle kterého noční lyžování využívají hodně podnikatelé, kteří během dne nemají čas.