Lyžařské areály byly již dávno připraveny a jejich pracovníci nedočkavě čekali na příchod příznivého počasí. Sněhové přeháňky a správná teplota umožnily zahájení umělého zasněžování již koncem minulého týdne. Na sjezdovkách je nyní až půl metru technického sněhu a teplota se pohybuje kolem minus šesti stupňů Celsia. Podmínky k lyžování jsou v těchto dnech naprosto ideální, navíc nyní platí předsezonní ceny, a to až do Vánoc.

V Deštném v Orlických horách v pátek začalo večerní lyžování. „Až do svátků bude večerní lyžování pravidelně od čtvrtka do soboty mezi 18. a 21. hodinou,“ informoval za provozující SportProfi Deštné Petr Prouza. „Máme perfektně zasněženou modrou a červenou sjezdovku, a to je zatím vzhledem k návštěvnosti dostačující. Do příštího víkendu však zprovozníme zbytek areálu,“ doplnil Prouza. Běžecké trasy jsou již také upraveny a čekají na natěšené běžkaře.

„V pátek ráno jsme spustili lanovou dráhu. Návštěvnost je dobrá, čekali jsme horší. I nadále zasněžujeme, aby nám skvělé podmínky vydržely i přes případné oteplení,“ řekl vedoucí Skicentra Říčky v Orlických horách Petr Kánský. I zde si přijdou na své běžkaři, pro které jsou trasy již připraveny. Během následujícího týdne se mohou lyžaři těšit na postupné otevření celého areálu.

I v Sedloňově intenzivně zasněžují. „Vítr nám sjezdovku vyfoukal, takže opět zasněžujeme a doufáme, že otevřeme příští týden,“ uvedl předseda TJ Sedloňov Jiří Šinták.