V Deštném v Orlických horách zasněžují ve dne v noci, skicentrum dělá vše pro to, aby tu byly při pátečním otevření co nejlepší podmínky pro lyžování.

„V pátek začínáme! Připravena bude modrá sjezdovka Marta a čtyřsedačková lanovka v areálu Marta II. Lano roztáčíme v 8.30 a můžete lyžovat až do 16.00 hodin. Půjčovna & servis otevírá už v 8.00, tak si můžete půjčit, co jste zatím nenašli, nebo si nechat zkontrolovat lyže před sezonou,“ informovalo v úterý Skicentrum Deštné v Orlických horách na svém webu.

V pátek naplno odstartuje sezónu i Ski centrum Říčky v Orlických horách. Lyžaři si zde mohli sníh vyzkoušet už o uplynulém víkendu. Do čtvrtečních 16 hodin je navíc bez omezení k dispozici skialpinistům, lyžařům a dalším zájemcům červená sjezdovka. Od pátku se pojede každý den, vždy od 8 do 16 hodin.

Noční osvětlený běžkařský okruh v Orlickém Záhoří na Rychnovsku.
Nový lyžařský areál se dokončuje v Orlickém Záhoří. Nejspíše otevře ještě letos

„V pátek 8. prosince obnovíme trvalý provoz, pevně věříme, že až do dubna. Otevřená bude modrá, červená a možná i černá sjezdovka. Na černé sjezdovce bude dle aktuálních podmínek probíhat technické zasněžování. Do Vánoc bude o víkendech v provozu i vlek Tatrapoma,“ uvádí skicentrum v Říčkách na svém webu.

Běžecké tratě v Říčkách připraví opět na víkend. Lyžařská škola by se zde měla spustit až v neděli 17. prosince. Lyžařský servis, půjčovna a úschovna budou v provozu po celou dobu provozu ski centra. „Věříme, že máme dobrý odhad a výše zmíněný plán se nám podaří splnit,“ doplňuje lyžařský areál

Na opravenou cestu na Šerlich kraj 1. prosince vyslal kontrolní autobus.
Cesta na Šerlich má za sebou zkušební jízdu autobusu. Podívejte se, jak dopadla

V sobotu by se mohlo začít lyžovat i ve Skiareálu Olešnice v Orlických horách. „Stále intenzivně zasněžujeme, abychom připravili ideální podmínky pro zimní sporty. Provoz bychom rádi zahájili v sobotu 9. prosince za ceny vedlejší sezóny. V provozu bude také lyžařská škola,“ sdělil skiareál na facebooku.

Skiareál Šerlišský Mlýn v Deštném v Orlických horách zahájil provoz již v pátek 1. prosince.

Mohlo by vás zajímat: Máte to tu strašně krásné, říká David Laňka. Film Útěk zasadil do Orlických hor

Zdroj: Deník/Jana Kotalová