Veřejná lyžařská škola (VLŠ) je jednou z hlavních aktivit Ski klubu Dobruška. Je určena pro širokou veřejnost především z řad dětí a mládeže. Účastníci školy získávají dovednosti ve sjezdovém lyžování, snowboardingu či freestylovém lyžování.

Kurs je organizován formou zájezdů. Jeho účastnící jsou rozděleni podle věku a dovedností do družstev a během zimy absolvují zpravidla 8 až 10 zájezdů podle počasí a sněhových podmínek o sobotách, případně nedělích. Kurs je organizován pod vedením cvičitelů, instruktorů a učitelů lyžování na sjezdovce patřící dobrušskému Ski klubu na Šerlichu pod Masarykovou chatou. Provoz školy zajišťují také vlekaři, rolbaři a další pomocníci. Nejmladšímu z nich ještě nebylo 20 let, nejstarší letos oslaví 80. narozeniny. Celkem se dobrovolně bez nároku na odměnu zapojuje okolo 80 členů Ski klubu Dobruška, který disponuje akreditací ministerstva školství s právem školit instruktory.

Letos lyžařskou školu absolvovalo 235 účastníků. Nejmladšímu nebylo ještě ani 6 let, nejstaršímu pak 52 let. Do hor vyráželo pět autobusů lyžařů a jeden snowboardistů.

Letošní ročník kurzu jako obvykle uzavřel karneval masek na sjezdovce. Účastníkem kurzu VLŠ se může stát každý, kdo se přihlásí v termínu oznámeném ski klubem a zaplatí účastnický poplatek. V ceně je mj. zahrnuta doprava autobusem na každý zájezd a občerstvení (teplý čaj). Více na www.skidobruska.cz.