Ještě na začátku prosince starosta Orlického Záhoří Vojtěch Špinler doufal, že se skiareál v obci otevře mezi vánočními svátky. Lanovku tehdy čekal zkušební provoz. Na konci ledna ale lyžaři po nové sjezdovce stále nesviští.

„Až bude znám přesný datum otevíračky, bude zveřejněn na našich stránkách, děkujeme za trpělivost,“ informoval skiareál Skioz Orlické Záhoří na svém facebooku. Zástupci skiareálu navíc upozorňují, že platí přísný zákaz vstupu na sjezdovku. Aktuálně se tam prohání rolba s navijákem, a hrozí tak nebezpečí úrazu.

V reakci na dotazy lidí v komentářích pod příspěvkem zástupci skiareálu upřesnili, že datum otevření nezáleží na nich, ale na probíhajících zkouškách a revizích.

Orlické hory jsou v zimě rájem pro běžkaře i pěší turisty.
Tudy běžky, tudy pěšky. Neničte nám stopy, vzkazují běžkaři v Orlických horách

Sjezdovka bude měřit 1,7 kilometru, má být mírná, ale dostatečně široká. „Díky novému výkonnému systému zasněžování budeme mít na sjezdovce dostatek sněhu téměř v každém počasí,“ slibuje Skioz Orlické Záhoří na svém webu. Nahoru lyžaře vyveze čtyřmístná lanovka a skiareál láká i na parkování zdarma přímo pod lanovkou.

Mohlo by vás zajímat: Legenda z Božího Daru na jasankách. Ota Šimánek křísí a šíří slávu telemarku

Zdroj: Deník/Jana Kotalová