Prezentace Rampušákových listů se uskutečnila včera v rychnovském Informačním centru. Listy budou od této doby k dostání zdarma ve všech infocentrech na Rychnovsku. Turistické noviny vychází již druhou zimní sezonu.

„Listy vydává dobrovolný svazek obcí Regionu Orlické hory za spolupráce Kultury města Rychnova s Euroregionem Glacensis a je financován ze zdrojů Evropské unie. Vychází v nákladu 30 tisíc výtisků v češtině a 5 tisíc výtisků v polštině,“ uvedl projektový manažer Euroregionu Glacensis Tomáš Kytlík. K realizaci Rampušákových listů přispěli starostové obcí Regionu Orlických hor a informační střediska. Jejich křest včera provedl autor dětských knížek Josef Lukášek vodou ze studánky Orlických hor, který přítomné rovněž seznámil s velkolepou akcí, která se chystá na srpen příštího roku. „Celá pohádková říše našich hor se spojí s dalšími říšemi celé České republiky. Akce se uskuteční v Potštejně na Vochtánce spolu s pohádkovým průvodem,“ pozval Lukášek. Setkání je plánováno při příležitosti 670 let od prvního dobytí hradu v Potštejně.

Rampušákovy listy kromě plánovaných akcí na celý příští rok prezentují i veškerá zimní lyžařská střediska Orlických hor, jakými jsou Říčky v Orlických horách, Deštné, Bartošovice, Olešnice, Zdobnice, Sedloňov, Rokytnice a další včetně polských areálů. Osobně je přišli představit jejich provozovatelé a zástupci.

Turistické noviny slouží k přilákání turistů do našeho regionu. „Další příliv turistů k nám přijde po vstupu naší republiky do Shhengenského prostoru. Velice se těším, až hranice padnou. Odpadnou tak časté problémy, které nás na hranicích čekaly, nehledě na další rozvoj spolupráce se zahraničím. Naskytne se nám rovněž spousta dalších příležitostí k rozvoji turismu,“ uvedl jednatel mikroregionu Rychnovsko Vladimír Hulman.