Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lipovka se nyní dočká napojení na čističku

Lipovka - Místní část se konečně dočká napojení na čističku, jak staronové vedení města slibovalo již před komunálními volbami loni na podzim. „Letošním rokem zahájí město dlouhodobou úpravu kanalizace.

2.6.2015
SDÍLEJ:

Městský uřad Rychnov n. K.Foto: DENÍk/Miloslav Dostálek

Cílem bude zajistit odvádění veškerých odpadních vod z Lipovky na centrální čistírnu odpadních vod do Rychnova nad Kněžnou, s tím, že do melioračního příkopu, do kterého je nyní zaústěna stávající kanalizace z Lipovky, budou odváděny pouze vody dešťové," prozradil Jan Najman ze správy nemovitostí pro rychnovský zpravodaj.

V letošním roce by měla přijít na řadu první fáze stavby. Ta spočívá ve výměně stávajícího kanalizačního potrubí umístěného v komunikaci III/3214 procházející Lipovkou. Tak by se mělo stát v létě. „Etapa bude provedena v části od hlavní silnice I/14 k restauraci U Elišky. Druhá etapa opravy kanalizace bude realizována v prvním pololetí příštího roku, a to v části od restaurace ke křižovatce Lokot-Malá Lipovka-Domašín," popsal Jan Najman. Spolu s opravou kanalizace bude podle něj provedena ve stejné trase také výměna vodovodního řadu.

Spolu s investorem, který staví novou průmyslovou halu v Lipovce vedle bývalého kovodružstva se Rychnov chystá také k dalšímu kroku.

„Bude se stavět čerpací stanice a tlaková kanalizace, která zajistí odvádění části splaškových odpadních vod z Lipovky do veřejné kanalizace v Rychnově, která je ukončena centrální čističkou odpadních vod," vysvětlil úředník.

V dalších letech bude podle jeho slov provedena i třetí etapa, tedy oprava kanalizace ve zbývajících částech Lipovky a zároveň bude realizována technická úprava a dostavba objektů na stávající kanalizaci.

To vše z toho důvodu, aby bylo možné odvádět veškeré odpadní vody z Lipovky do Rychnova nad Kněžnou.

„Tím město zajistí i částečné splnění požadavků, které pro něho vyplývají z vydaných časově omezených povolení k vypouštění odpadních vod do melioračního příkopu," řekl úředník Jan Najman z odboru správy nemovitostí.

Tato povolení skončí s letošním rokem. Navíc se plánované práce projeví i na čistotě povrchových vod, které protékají melioračním prokopem v Lipovce.

Autor: Redakce

2.6.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Chystá se turnaj neregistrovaných hráčů v Dobrušce

Pohřeb Adolfa Klepše
8

Lidé se loučili s náčelníkem krkonošské Horské služby Adolfem Klepšem

Naši prvňáci: ZŠ Rokytnice v Orlických horách

Rychnovsko - Seriál Deníku - Moje první školní tablo:

Deváté kolo podzimní fotbalové Tip ligy čtenářů Deníku vyhrál Jan Koblic

Rychnov nad Kněžnou - Vítězem 9. kola podzimní fotbalové Tip ligy čtenářů Rychnovského deníku se stal Jan Koblic z Vamberka (RK0039), který stejně jako Zdeňka Procházková a Vladimír Beran získal šestnáct bodů a upevnil si průběžné vedení. O jeho triumfu rozhodlo, že přesně uhádl Supertrefu.

Jednali o problémech průmyslové zóny

Rychnov nad Kněžnou - V rychnovském hotelu Havel se v úterá odpoledne konalo setkání k problematice průmyslové zóny Kvasiny.

Derby zlomila neproměněná penalta

Rychnovsko - Krajská fotbalová I. B třída: Častolovice vzdorovaly lídrovi z České Skalice pouze první poločas.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení