Prodejna vyroste v areálu bývalého zahradnictví v ulici V. Opatrného. Firma v místě již zdemolovala rodinný dům a další objekty a budoucí staveniště oplotila.

„Všechno má nyní v ruchách společnost Lidl. Začali připravovat staveniště zbouráním objektu bývalého zahradnictví a už to mají v plné režii. Každopádně mi bylo řečeno, že nejdříve udělají demoliční práce, potom nechají proběhnout zimu a na jaře budou stavět. Přišlo mi to zvláštní, divil jsem se, že to neudělají najednou, ale udělají si pauzu na zimu. Do karet jim nevidím,“ uvedl starosta Týniště nad Orlicí Libor Koldinský.

Psali jsme:

Ilustrační foto. Lidl se v Týništi nad Orlicí nejspíš jen tak neotevře.
Prodejna Lidl v Týništi se v červnu stavět nezačne. Termín zahájení není jasný

Radnice již dříve pro stavbu prodala menší pozemek a vybudovala příjezdovou cestu okolo hřbitova. Podle zástupců řetězce firma z ekonomických důvodů pozastavila nejen stavbu prodejny v Týništi, ale i na jiných místech.

„Vzhledem k aktuální situaci na trhu nemovitostí a zejména z důvodu skokového nárůstu cen stavebních prací a úrokových sazeb se společnost Lidl rozhodla posunout zahájení výstavby vybraných prodejen. O zahájení výstavby budeme včas informovat. Děkujeme za pochopení,“ sdělila tisková mluvčí společnosti Lidl Iveta Barabášová.

V Týništi již mají své zastoupení řetězce Billa, Penny Market a Coop Tuty. Lidl tak bude v šestitisícovém městě čtvrtým supermarketem.

Penicilin sice do lékáren na Rychnovsku v posledních dnech dorazil, ovšem často v omezeném množství. Ilustrační foto.
Penicilinu je málo, další léky chybí úplně. Podzimu se obáváme, říká lékárnice

„Konečně se bude na našem konci města fajn nakupovat, my starší nebudeme muset přes celé město,“ pochvalovala si před časem na sociálních sítích Zdena Rumanová. Další diskutující vyjádřili i výhrady. „Lidl mám celkem ráda, ale podle mě je to zbytečně zastavěná další plocha,“ napsala další obyvatelka Týniště. „Stejně by tam ale jednou něco vyrostlo, tak asi lepší stavět tam než zase kácet další les,“ dodala.

Supermarket má mít prodejní plochu 1 411 metrů čtverečních. Parkoviště pojme až 126 osobních aut včetně míst pro invalidy. Zda má společnost Lidl na Rychnovsku v plánu výstavbu dalších prodejen, Barabášová nepotvrdila. Poskytla pouze obecné vyjádření.

Dobruška. Ilustrační foto.
Jak oživit Dobrušku? O nové investici poprvé rozhodují sami obyvatelé města

„Cílem společnosti Lidl je jít zákazníkům naproti, a proto stále hledáme vhodné pozemky a lokality pro umístění nových prodejen napříč Českou republikou. Rozhodující je přitom především spádová oblast, dále velikost pozemku nebo prostor a možnost zásobování,“ dodala mluvčí.

V roce 2021 firma otevřela prodejnu v Dobrušce vedle Penny Marketu. V sousedství je v plánu výstavba dalších devíti provozoven. I tam se však plány pozastavily.

Retail Park by měl mít dva obchodní soubory, první se zastavěnou plochou 1 586, druhý s výměrou 2 442 metrů čtverečních. V jednom obchodním komplexu by měly být potraviny a řeznictví, ve druhém například prodejna elektrospotřebičů, obuvi, textilu či drogerie.

Zdroj: Deník/Jana Kotalová