Těchto rolí se ujali Kanwar Šulc a Jakub Barták. Ten si mimochodem zahrál i v pohádce Krakonošovo tajemství, která se natáčela i na Rychnovsku. Ve filmu uvidíte také Štěpána Kozuba.

David Laňka se v Říčkách pustil do natáčení nového filmu a zažil tu i křest syna.
Kamera, jedem! V Říčkách se natáčí Útěk. Režisér Laňka tu prožil křest syna

„Hraju postavu tatínka jednoho z kluků, kteří utíkají z domova, toho mladšího kluka. Je to poměrně tvrdý, nekompromisní, zásadový tatínek, který se ale v tom příběhu možná někde promění. Tak snad se nám to tam podaří dostat. Postava se mi líbí moc, protože se pomalu přehrávám do rolí tatínků, což je pro mě docela nová zkušenost. Tak se na to těším a hlavně se mi líbí, že se David rozhodl natáčet podle knížky Oty Hofmana. Jeden film už vznikl podle této knížky, v šedesátých letech, myslím. Že dělají takový remake, je mi sympatické,“ svěřil se pro Deník Štěpán Kozub.

Z natáčení Útěku.
Útěk v Orlických horách: opět se v něm objeví Roman Skamene a Ivan Vyskočil

V původní verzi filmu se v hlavních rolích představili Roman Skamene a Ivan Vyskočil, kteří se do Útěku vrátili, Roman Skamene jako prodavač, Ivan Vyskočil jako ředitel školy. Jan Novotný si opět střihl roli policisty a ve filmu se představí například i Kristýna Kociánová či Marta Dancingerová, Miloš Vávra a další.

Připravujeme pro vás reportáž z natáčení i rozhovor s režisérem Davidem Laňkou.