VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Letní tábory: místa ještě máme, panika je zbytečná

Hradec Králové - Letních pobytů pro děti rok od roku ubývá. Přestože některá sdružení na Hradecku hlásí plno, jinde ještě přihlášky přijímají.

27.5.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Archiv

Panika rodičů je zatím zbytečná

Rodiče, kteří nestihli své dítko přihlásit na letní tábor, nemusí ještě věšet hlavu. Některé organizace stále hlásí volná místa a to i v prvním prázdninovém termínu.

„Je to tak. Přijímáme ještě přihlášky na Zálesácký tábor. Jedná se o dvoutýdenní pobyt ve stanech také s typickým puťákem,“ říká Martin Dusík z organizace Greenhorns.

Podobně na tom jsou i další organizace v okrese. V posledních letech spíše počet táborů klesá, a rodiče tak mají zúžený výběr. „Je to tím, že jsou na organizátory kladeny stále větší nároky. Dříve to bylo hlavně ze strany hygieny, nyní je to také ze strany rodičů, kteří požadují pro děti stále větší komfort,“ dodal Dusík.

Pokles zájmu o pobyty v přírodě zaznamenaly organizace a sdružení, která již mají dlouholetou tradici. „Každým rokem tábory ubývají, teď do toho ještě zasáhla vlna ekonomické krize. Je to problém. V tomto směru by měli zapracovat rodiče a vyhnat děti od počítačů a z heren. Každému čtrnáctidenní pobyt jen prospěje,“ uvedl Jaroslav Sommer z táborového sdružení Eldorádo, které má více než patnáctiletou historii.

„Mohu porovnávat. Dětí se hlásí čím dál méně. Třeba letos máme ještě pořád volná místa. To příliš nepamatuji,“ poznamenal Sommer. Pokud chtějí rodiče dát své ratolesti na tábor, musejí počítat s několikatisícovou částkou. „V Královéhradeckém kraji pořádáme třiadvacet, většinou stanových táborů, z nichž některé jsou stále volné. Průměrná cena na dvoutýdenní pobyt se pohybuje kolem tří tisíc,“ popisuje situaci Ivana Vejvodová z organizace Pionýr.

Chatové tábory nebo ty, kde jsou děti ubytované v pevných budovách, přijdou rodiče průměrně na 3500 až 4000 korun. Záleží však také na programu. V posledních letech se snaží organizátoři držet jednoho tématu, které celý tábor protíná. V jeho duchu se poté odehrávají jednotlivé hry či soutěže. Výjimkou nejsou ani speciální pobyty s vojenským výcvikem, výukou jazyků, tanců či jízdy na koních.

Některá sdružení z hradeckého regionu mají stále několik volných míst. Mezi nimi jsou kupříkladu:

Greenhorns

Zálesácký, stanový – 28. 6. – 11. 7. , cena 3450, sourozenci 2950
Pohádkový, budova – 9. 8. – 22. 8., cena 3450, sourozenci 2950
Sdružení Eldorádo

Divoký západ, chatky – 1. 7. – 14. 7., cena 3500
Pionýr – Krajská organizace má sedm volných táborů – ceny od 2800 do 3600, většinou stanové, seznam na stránkách organizace
Dům dětí a mládeže HK

Putovní vodácký, stany – 27. 6. – 11. 7., cena 3400
Putovní vodácký, stany – 11. 7. – 25. 7., cena 2500
Oddíl Agama

Top secret, vojenský stanový – 18. 7. – 1. 8., cena 3300
Kometa

klasický, chatky – 1. 8. – 15. 8., cena 3680
Český červený kříž

Tábor Rubikon, ozdravný, sruby – 18. 7. – 1. 8., cena 3900
Junák – některé z krajských oddílů nabízejí volná místa, ceny za třítýdenní pobyt se pohybují od 2400 do 3600, většinou stanové, seznam na stránkách organizace

Autor: Silvie Špryňarová

27.5.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Krajský přebor: Červený Kostelec přemohl lídra. Kanonáda Jaroměře

Bára Štěpánová.

V Rychnově chystají „Večer plný krásy a splněných přání“

Centru vývoje a testování leteckých motorů už nestojí nic v cestě

Hradec Králové - Když na začátku srpna dalo po prohlídce kbelské zkušebny leteckých motorů vedení Hradce Králové zelenou projektu Evropského centra vývoje, výzkumu a výroby moderních turbovrtulových leteckých motorů na hradeckém letišti, čekali investoři ještě na posouzení krajského úřadu.

Nepoctiví stánkaři jsou i podél cyklostezek

Hradec Králové - Nepoctiví obchodníci číhají i na cyklisty na cyklostezkách, zjistila v létě Česká obchodní inspekce. Při 18 kontrolách stánkařů podél nejoblíbenějších tras, zjistila, že polovina z nich porušila předpisy, tedy že zákazníky šidila.

Nová lanovka v Černém Dole už má sedačky, vyhlíží zimní sezonu

Královéhradecko, Černý Důl - Na sjezdovce v Černém Dole se rozjela nová čtyřsedačková lanovka. Je největší letošní investicí SkiResortu Černá hora - Pec, do něhož areál patří. Zatím jen ve zkušebním provozu, bez cestujících.

OBRAZEM: Právě jsme se narodili

Rychnovsko - Vážení rodiče, díky vstřícnosti rychnovské porodnice vám přinášíme fotky nejmladších Rychnováků. Každý týden náš fotograf fotí nově narozená miminka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení