Živel nejvíc řádil v Lesech Janeček, které se rozprostírají pod Deštnou. Údajně tady měla vichřice největší sílu. „Přišli jsme o dva tisíce kubíků dřeva. Potkala nás další kalamita. Škoda je velká,“ uvedla Soňa Klímová za Lesy Janeček.

Nejnižší škodu mají kolowratské lesy. Jak uvedl majitel Jan Kolowrat Krakovský, revírníci odhadují, že se znehodnotily tři stovky kubíků.

Lesy ČR už také vyčíslily škody. „Jedná se zhruba o osm set kubíků. Vývraty jsou především v horských revírech. Ve většině jde o jednotlivé případy, což znamená, že v porostní stěně jsou jeden až dva stromy poškozené a tudíž určené k rychlé těžbě,“ sdělila Gabriela Valcová z tiskového odboru Lesů ČR. Pokračovala, že mají i několik lokalit s větší soustředěnou kalamitou. „V takovém případě je pak v porostní stěně až padesát kubíků,“ řekl Válcová.
Majitele lesů trápí, že jde o rozptýlenou formu kalamity. Shodují se v tom, že likvidace následků vichřice je velmi náročná, a to jak na zpracování, tak z hlediska odbytového. Všichni těžbu začali. Bojí se kůrovce.

Lesníci tedy kompletně vyčíslili škody, které napáchala vichřice minulý týden. Před měsíci tu zažili i orkán, který řádil podstatně více. Tehdy však šlo o vývraty a polomy na větší ploše. Tentokrát jsou vývraty ojedinělé, což výrazně prodraží těžbu. Může se stát, že místo minimálního zisku, budou dokonce těžbu dotovat. Dřevo samotným polomem či vývratem ztrácí velkou hodnotu.