Silničáři zmodernizují více než devět kilometrů přeshraniční komunikace spojující právě Lewin Klodzki s Olešnící v O. h. a přestavba bude pokračovat přes Sedloňov až ke křižovatce se silnicí II/309. „Vozovku zesílí a vybudují zde odvodnění. Nyní je tato komunikace ve velmi špatném stavu, a lidé proto častěji volí k cestě mezi Českem a Polskem buď přechod Náchod – Kudowa Slone nebo téměř 70 kilometrů vzdálený přechod Bartošovice – Niemojów,“ vysvětlil Jiří Hošna z kanceláře královéhradeckého hejtmana. Modernizace bude stát přes 100 milionů.

Finance na tuto stavbu získal Královéhradecký kraj z programu Evropské unie určeného na přeshraniční spolupráci mezi Českou republikou a Polskem.
„Přípravné práce na opravě silnice začaly již letos, většina financí z poskytnuté evropské dotace se ale proinvestuje až v příštím roce. Řidiči budou mít po modernizaci vozovky jízdu do Polska pohodlnější a bezpečnější. Díky rekonstrukci se výrazně zlepší dopravní dostupnost obou zemí. Nová silnice usnadní cestování turistům a zjednoduší lidem i dojíždění do zaměstnání,“ řekl krajský radní pro oblast dopravy Josef Ješina. (zr)