Umělý sníh bezpečnější než přírodní

„V současnosti máme spuštěno prakticky všechno kromě krátkého nezasněženého úseku. Na Martě I tedy funguje černá, červená a modrá sjezdovka, na Martě II modrá,“ uvedl včera provozovatel František Prouza z deštenského Sportprofi, podle kterého byl největší nápor lyžařů o víkendu. „Většinu návštěvníků přitom tvořili Poláci. Byl jsme se i podívat na polské straně Orlických hor a naši sousedé tam skutečně nestihli zasněžit,“ prozradil Prouza.
Leden na horách prý patří především lyžařským zájezdům. „Většina lyžařů jsou skutečně organizované zájezdy skupin. I když přírodního sněhu zatím není moc, napadlo ho asi deset centimetrů, díky umělému zasněžování jsou sjezdovky upravené,“ pokračoval jednatel Sportprofi, který tvrdí, že dobře upravený umělý sníh je bezpečnější než přírodní.

Černá sjezdovka se pomalu připravuje na Skiinterkritérium

Také v areálu ústeckého Ski klubu v Říčkách od dnešního dne pojedou všechny vleky. „Sedačková lanovka jezdila a spustíme i dlouhou pomu. Překvapil mne zájem lyžařů, kterých bylo i v pondělí hodně. Jde nejen o lyžařské zájezdy, ale i jednotlivce a bylo slyšet i Poláky,“ pochvaloval si za Ski klub Petr Kánský návštěvnost .
Pod Zakletým vrchem je upravená červená sjezdovka se 70 cm umělého sněhu a sjízdná je i černá sjezdovka, která se pomalu připravuje na Skiinterkritérium. „Na modré je zatím jenom přírodní sníh. I když tento úsek ke sjezdu zatím nedoporučujeme, některé lyžaře to neodradí,“ dodal Petr Kánský.