Soutěž Zlatý erb je vyhlašována už od roku 1999. Za tu dobu uspěly v celostátním kole z Rychnovska tři obce či města Rychnov, Pohoří a Mokré.

Mokré zaznamenalo ve Zlatém erbu už několik úspěchů. V roce 2012 si vysloužilo cenu veřejnosti v krajském kole a nakonec získalo stejné ocenění i ve finálovém republikovém kole. Vloni po roční odmlce se Mokrému podařilo navázat na úspěch a cena veřejnosti za krajské kolo opět putovala do obce nedaleko Opočna. „Jsme za to moc rádi. V průběhu roku jsme naše stránky upravili, aby byly přehlednější pro čtenáře. Snažíme se je neustále aktualizovat a mít na nich čerstvé zprávy," říkala po loňském slavnostním vyhlášení soutěže knihovnice z Mokrého Dagmar Honsnejmanová, která je zároveň webmasterkou internetových stránek.

Soutěž je podobně jako v loňském ročníku organizována v krajských a v navazujícím celostátním kole. Krajské kolo soutěže vyhlašuje Královéhradecký kraj se Sdružením Zlatý erb.

Celostátní kolo vyvrcholí slavnostním předáním cen na konferenci ISSS (Internet ve státní správě a samosprávě), která se uskuteční ve dnech 13. a 14. dubna 2015 v Hradci Králové.

Cílem je podpořit modernizaci místních samospráv prostřednictvím rozvoje informačních služeb, poskytovaných s využitím internetu a ostatních elektronických médií. Soutěž byla v roce 2002 oceněna jako finalista světové prestižní ceny Stockholm Challenge Award a v roce 2011 zvítězila v soutěži Český zavináč. Zlatý erb již tradičně poutá pozornost našich měst, obcí a veřejnosti.

Názornost, navigace nebo přehlednost

V krajských kolech se hodnotí tzv. povinně zveřejňované informace, kvalita úřední desky podle správního řádu, rozsah zveřejněných dalších informací, názornost ovládání webu, navigace a přehlednost stránky, výtvarné zpracování, bezbariérová přístupnost a podpora IPv6 a DNSSEC. Zvláštní cena sdruženi CZ.NIC bude udělena všem účastníkům, kteří získají v kritériu „Podpora IPv6 a DNSSEC (3.3.g)" plné bodového hodnocení.

Jak se soutěže zúčastnit?

Krajského kola Královéhradeckého kraje soutěže Zlatý erb 2015 se mohou zúčastnit města a obce se svými oficiálními webovými stránkami, elektronickými službami a turistickými webovými prezentacemi. Ohlášení do soutěže a podrobné informace lze nalézt na webové stránce soutěže zlatyerb.obce.cz.

Uzávěrka příjmu ohlášení se blíží. Je stanovena na čtvrtek 29. ledna 2015 v 16 hodin.