Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lanový park Peklák mile potěšil i překvapil

Východní Čechy - Pro své věrné čtenáře připravuje Deník společně s partnery unikátní projekt Pohledem našeho předplatitele. Už jste si ho vyzkoušeli?

22.10.2011
SDÍLEJ:

Předplatitelé Pardubického deníku, rodina Kvasničkových dala své dceři Veronice a jejímu snoubenci Janovi šanci prožít adrenalinový den v českotřebovském lanovém parku Peklák. Šlo o jejich první zkušenost, proto se raději rozhodli pro kratší okruh.Foto:

Následující řádky nemusíte jen číst, můžete je prožít na vlastní kůži. Pouze stačí být předplatitelem regionálního Deníku.

S Deníkem za zábavou

Stejně jako rodina Kvasničkových, kteří odebírají a pravidelně čtou Pardubický deník. Z naší nabídky si vybrali mimořádně adrenalinový zážitek - lanový park na českotřebovském Pekláku. Ale nechme už vyprávět samotnou Veroniku Kvasničkovou:

„Moji rodiče, poctiví předplatitelé Pardubického deníku, mi přenechali svou možnost využít v rámci ABO bonusu poukázku na zážitek.

Na www.mojepredplatne.cz jsem si jako nejvhodnější zážitek pro mne a mého snoubence vybrala vstup pro dvě osoby do lanového parku v České Třebové.

Teprve až po domluvě termínu s redaktorem Deníku a vtipném zjištění, že podmínkou získání zážitku zdarma je napsání nemalého článku do novin, jsem si uvědomila, že náš zážitek bude pravděpodobně okořeněn strachem z výšek mého partnera.

V posledních letech často skloňovaný lanový park se stal velice oblíbenou aktivitou nejen sportovců a rodin, ale i firemních setkání.

Nejprve trochu protáhnout a pak moc dobře pojíst

Mým cílem bylo udělat si spolu s partnerem pěknou sobotu, odpočnout si po náročném pracovním týdnu, po dlouhé době nejet na výlet autem, ale hezky romanticky vlakem, projít se po České Třebové, trochu se protáhnout v lanovém parku a za odměnu si pak před cestou zpět do rodných Pardubic dopřát dobré jídlo.

Vše probíhalo dle plánu, až na lehké protáhnutí se v lanovém parku. Areál lanového parku Peklák je umístěn přibližně 2,3 km od hlavního nádraží v České Třebové v krásném lese ohraničeném sjezdovkou. Po příchodu jsme se seznámili s Láďou a Lenkou, zkušenými instruktory, a se Šárkou Mikuleckou, redaktorkou Orlického deníku, na kterou jsme se snažili stále usmívat, neboť zajišťovala naše fotografování.

Prvním krokem k aktivnímu lezení v parku bylo krátké školení a vyzkoušení si práce s karabinami, kterých na nás viselo hned několik.

Lanový park byl rozdělen do dvou okruhů, malého a velkého. Naštěstí volba okruhu mohla přijít až po překonání prvních devíti překážek.

Rady zkušeného lezce byly nad zlato

Ale zpět na začátek. První překážkou nebo spíše aktivitou byla jízda krátkou lanovkou. Nejednalo se však o kabinovou ani jinou lanovku, ze které by se člověk kochal krajinou, ale o přejezd ze stromu na strom na ocelovém laně.

Další přechod ze stromu na strom byl už opravdu překážkový. Láďa nám poradil nedívat se na zem, ani na lana, ale na pevný bod před sebou.

Dobrá rada od člověka, který stojí nohama pevně na zemi a ne na pohyblivé kládě ve výšce několika metrů nad zemí. Brzo jsme ale oba zjistili, že rada zkušeného lezce je opravdu nad zlato.

Před dvěma lany nataženými mezi stromy jako kolejnička ztuhl úsměv na rtech nejen mému snoubenci, který mě po druhé překážce proklínal očima, protože mu nedělají dobře výšky, ale už i mne.

Místo kočičky klepající se ratlík

Slyšela jsem instruktorku Lenku, jak radí mladým lezcům před námi, že na to musíme jako kočička.

Spíše než jako kočička jsem si připadala jako klepající se ratlík. Ale ta ohromná radost, když jsme se oba setkali na konci překážky.

Vzhledem k naší první zkušenosti v lanovém parku, jsme se rozhodli pro kratší okruh. Přeci jen už nejsme studenti a týden v práci nám ubírá na svalech i na energii.

Člověka překvapí, kolik v sobě najde ještě sil, když se snaží přechytit z houpajícího se provazu na protější provaz, aby nemusel vyzkoušet nosnost ocelového lana, na kterém je zajištěn. Postupně jsme se začali vzájemně povzbuzovat a gratulovat si na každém dalším stromě.

Volitelná třešinka

Konec okruhu byl okořeněn sjezdem lanovkou na pevnou zem. Volitelnou třešničkou na závěr byl přejezd na velké lanovce napříč sjezdovkou do protějšího lesa. Pro jízdu zpátky jsem však ještě musela překonat poslední, již méně záludné, lezení ve výšce.

Tento adrenalinový zážitek v lanovém parku Peklák nás příjemně potěšil a překvapil. Určitě bychom návštěvu parku doporučili všem čtenářům různých věkových kategorií, délek i vah, protože opravdu jen záleží na vaší odvaze a nadšení. Děkujeme Deníku za výhru.”

Veronika Kvasničková a Jan Šimko

Vyberte si z naší nabídky zážitků

Chcete i vy zažít s Deníkem výjimečné okamžiky?

Není nic jednoduššího. Staňte se předplatitelem regionálního Deníku, pečlivě sledujte jeho web www.mojepredplatne.cz, pak si jen vyberte zážitek a už můžete zamířit do wellnessu, zoologické zahrady, na festival, podniknout romantickou večeři v letním kině, absolvovat léčebnou kúru, anebo si vybrat něco úplně jiného.
22.10.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Na Opočenský divadelní podzim zavítá Limonádový Joe.

Na Opočenský divadelní podzim zavítá Limonádový Joe

Ilustrační foto.

Chystá se turnaj neregistrovaných hráčů v Dobrušce

Pryč s billboardy? Před volbami zákaz (ne)vadí

Hradec Králové - Na jedné straně se z billboardu usmívá Petr Robejšek s Danielou Luskovou (Realisté), kterým z druhé strany „kryje“ záda Tomio Okamura (SPD). Jen o kus dál na stejné cestě, na silnici první třídy z Hradce Králové do Pardubic, láká řidiče k volbám předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. V jiných časech by se nad tím člověk nepozastavil.

Lidé se loučili s náčelníkem krkonošské Horské služby Adolfem Klepšem

Královéhradecko, Vrchlabí - Stovky lidí, včetně ministryně Šlechtové, se přišly naposledy rozloučit s náčelníkem Horské služby Krkonoše Adolfem Klepšem. Zemřel 10. října.

Naši prvňáci: ZŠ Rokytnice v Orlických horách

Rychnovsko - Seriál Deníku - Moje první školní tablo:

Deváté kolo podzimní fotbalové Tip ligy čtenářů Deníku vyhrál Jan Koblic

Rychnov nad Kněžnou - Vítězem 9. kola podzimní fotbalové Tip ligy čtenářů Rychnovského deníku se stal Jan Koblic z Vamberka (RK0039), který stejně jako Zdeňka Procházková a Vladimír Beran získal šestnáct bodů a upevnil si průběžné vedení. O jeho triumfu rozhodlo, že přesně uhádl Supertrefu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení