Prázdniny na zámku Kvasinydo 13. 7. – výstava TŘI – díla mladých výtvarnic
Poláčkovo léto
30. 6. – klavírní koncert 
Konzervatoř Kroměříž (19.30)
4. 7. – koncert kytarového tria Guitar Arte Trio (19.30)
od 23. srpna – výstava skupiny M – pokračování tradice výtvarníků z Procesu na zámku

Živo bude také na zámku v Kvasinách.
V první polovině července v jeho prostorách vrcholí výstava kreseb, maleb, instalací a textilní tvorby TŘI. Svoji tvorbu představují tři mladé výtvarnice – Romana Kalasová, Alice Rathouská a Ludmila Pacalajová.

„Výstava potrvá až do pátku 13. července," připomíná Soňa Klímová, majitelka zámku.
V původně šlechtickém sídle v Kvasinách se v příštím týdnu hned dvakrát rozezvučí tóny klasické hudby. V rámci 21. ročníku divadelního festivalu Poláčkovo léto se zde v pondělí 30. června uskuteční klavírní koncert studentů konzervatoře z Kroměříže – Barbory Zonové a Pavla Těšíka. Koncert v loveckém sálu kvasinského zámku bude zahájen v 19.30 hodin.

Lovecký sál kvasinského zámku se stane dějištěm kulturních vystoupení Poláčkova léta vedle tradičních rychnovských kulis, jako jsou zámecká jízdárna, nádvoří Kolowratského zámku, přírodní amfiteátr na Studánce, Pelclovo divadlo, synagoga a chrám Nejsvětější trojice.

„V pátek 4. července se v loveckém sálu představí kytarové trio Guitar Arte Trio ve složení Jindřich Kaulfers, Ivan Šoltys a Stanislav Prokeš," těší se Soňa Klímová na druhý koncert v rámci letošního Poláčkova léta.
Na pořádání akcí se podílí sdružení Život na zámku, jež za účelem obrody šlechtického sídla vzniklo. Na sklonku letních prázdnin bude otevřena výstava výtvarníků skupiny M, která naváže na tradici výtvarníků z Procesu na zámku.

Kvasinský zámek nabízí ještě jedno kouzelné místo – desetihektarový park. Ke klasickým zámeckým má daleko. Soňa Klímová si však zakládá právě na jeho odlišnosti. Není jen holou zelenou plochou, ale romantickým zákoutím s rybníčky a vzrostlými stromy.

„Žije tady řada chráněných druhů rostlin a ohrožených živočichů. Nechávám louky kvést. Je na ně krásný pohled. Park je lidem otevřen čtyřiadvacet hodin denně."