VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kurz účastníkům přinesl nové kompetence

Kostelec nad Orlicí – Obchodní akademie úspěšně odzkoušela vzdělávací program Moderní komunikace.

22.2.2011
SDÍLEJ:

Kurz účastníkům přinesl nové kompetenceFoto: Archiv OA

Obchodní akademie T. G. Masaryka v Kostelci nad Orlicí se jako jedna ze čtyř středních škol v okrese Rychnov nad Kněžnou zapojila do vzdělávacího programu UNIV2 kraje.

Škola se otevře veřejnosti

Cílem tohoto projektu je rozšíření kompetencí středních škol z institucí poskytujících počáteční vzdělávání v centra naplňující koncept celoživotního učení.
To znamená, že nabídkou kurzů celoživotního učení se škola otevře veřejnosti a ještě více přiblíží praxi, což přinese významný užitek také denním studentům středoškolských oborů. Dlouhodobým cílem je ve spolupráci s krajskými úřady v celé republice vytvořit síť škol – center celoživotního učení, prohloubit profesní kompetence učitelů a rozšířit nabídku dalšího vzdělávání na středních školách.

V rámci programu byl v období od října do prosince pilotně ověřen program nazvaný Moderní komunikace, jež byl připraven na míru firmě Federal-Mogul v Kostelci na Orlicí, dlouholetému partnerovi Obchodní akademie. V rámci vzdělávacího programu bylo proškoleno 51 zaměstnanců firmy v kurzech zaměřených na výpočetní techniku – ovládání programů Word a Excel pro začátečníky a pokročilé, a na efektivní komunikaci v podniku. Výuka se realizovala v budově Obchodní akademie T. G. Masaryka v Kostelci nad Orlicí. Kurz zaměřený na komunikaci probíhal v jedné z menších učeben vybavené interaktivní tabulí s data projektorem tak, že prostorové uspořádání učebny umožňovalo snadný pohyb účastníků při praktických komunikačních cvičeních.

Kurz naplnil jejich očekávání

Kurzy výpočetní techniky se konaly v učebnách plně vybavených moderními počítači s nainstalovanými programy operačního systému Microsoft Windows 7, každý účastník měl k dispozici počítač a výuka byla prezentována na plátně s využitím data projektoru.

Jak ze strany vyučujících, tak ze strany absolventů bylo vzdělávání hodnoceno velmi kladně. Lektorky, které zároveň připravovaly náplň programu, ocenily kromě jiného také to, že mohou po zkušenostech s dospělými zaměstnanci do výuky všech maturitních oborů zařadit v praxi aktuálně potřebná témata. Účastníci vyplnili dotazník zpětné vazby z něhož vyplývá, že obsah vzdělávacího kurzu naplnil jejich očekávání a přinesl jim nové kompetence, které budou schopni využít ve své práci.

Připravují druhou fázi

Výuka probíhala v blocích vždy od 7 hodin ráno a byla zahájena za účasti personální manažerky společnosti Federal-Mogul Kostelec nad Orlicí Venduly Korcinové. V průběhu pilotního ověřování školu navštívil i generální ředitel firmy Henri Ramczyk, který vyjádřil spokojenost s průběhem vzdělávání, a po celou dobu přípravy i realizace vzdělávacího programu školu podporoval a jako poradce působil krajský metodik celoživotního učení Miloš Rojka,
V současné době kostelecká Obchodní akademie pracuje na druhé fázi vzdělávacího programu, jehož kurzy budou zaměřeny na další programy výpočetní techniky. Jsou připraveny kurzy elektronické komunikace a obchodní korespondence a do budoucna počítáme s vytvořením programů zaměřených na výuku cizích jazyků, a to jak obecných znalostí, tak odborných dovedností. To vše i podle konkrétních požadavků sociálních partnerů.

Alena Svátková
metodik celoživotního učení

22.2.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Martin Jiránek

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

Počítání volebních hlasů.
AKTUALIZUJEME
70

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Rychnovští kriminalisté odhalili tři pěstírny konopí

Rychnov nad Kněžnou - Na základě informací, že v jednom objektu na Rychnovsku dochází k neoprávněnému pěstování rostlin, proběhly po předchozím zadržení tří osob na třech místech, v okolí Rychnova nad Kněžnou a Vamberka, domovní prohlídky.

Rychnov a Kostelec hrají doma

Rychnovsko - Pozvánka na fotbal:

Kam za zábavou: Funk You! a DJ All-in

Rychnovsko /POZVÁNKY/ - Na koupališti v Kostelci nad Orlicí proběhne již legendární tancovačka, kde si užijete funky a breakbeat hudbu. Akce se koná v sobotu 21. října od 21 do 2 hodin.

Baroni přivítají Nový Bydžov

Rychnovsko - Kam za sportem v okrese:

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení