Omšelá, na mnoha místech opadaná omítka je už minulostí. Kostel Krista Dobrého Pastýře v novém hávu je znovu dominantou Zdobnice, která se může zařadit mezi jeho chlouby. Obnovena je také střecha, dřevěná předsíň a okna. Letos se dočkal dalších oprav. Částečně je obec, která památku vlastní, financuje z dotačního programu, část vynakládá z vlastní kasy.

„Kostel už deset let opravujeme, zvenku je tak nějak hotový, teď jsme začali dělat vnitřní omítky, budeme s tím pokračovat tři roky a v současné době tam taháme také elektřinu,“ uvedl v srpnu starosta Zdobnice Petr Novotný.

Až skončí práce na vnitřních omítkách, hotovo ještě nebude. „Máme nafocené staré varhany, na jejichž opravu bychom také chtěli čerpat dotaci z nějakého programu. Kostel je náš, opravíme ho a chceme tam pořádat kulturní akce, jako koncerty, na půdě bychom mohli udělat nějakou výstavu, v kostele by se mohla konat i vánoční mše,“ nastiňuje další plány zdobnický starosta. 

Jednolodní kostel Krista Dobého Pastýře je chráněn jako kulturní památka od roku 1958. Vystavěn byl v letech 1788 až 1789 v pozdně barokním stylu s prvky přechodu ke klasicismu.

Budoucí kulturní stánek? Zdobnický kostel má nový háv, ale opravy neskončily