Kulturní centrumRekonstrukce kulturního centra vyšla město na necelých 53 milionů korun.

Město vše hradilo z „vlastní kapsy", na stavbu nezískalo žádnou dotaci.

V centru byla například provedena kompletní elektroinstalace, byly nainstalovány obkladové desky a světla, nechybí ani akustické podhledy.

Město se snažilo také rozšířit divadelní sál.
Tím zde vznikne taneční parket, který se může využít například na pořádání plesů a jiných společenských akcí.

Kromě vnitřních prostor bylo upraveno také okolí divadla.

V těsné blízkosti kulturního centra vznikl nový asfaltový a místy také dlážděný povrch. Přibylo také nové osvětlení a lavičky.

Cílem radnice bylo zajistit pěkný přístup k divadlu, aby sem mohli lidé chodit hlavně pěšky.

Nyní se na místě realizují pouze kosmetické úpravy. „Doposud v objektu probíhala různá měření, a to například měření hluku, zjišťovalo se ale také, jaké je v prostoru mikroklima. Termín kolaudace je dvacátého března," prozrazuje k rekonstrukci divadla vedoucí odboru správy majetku Zdeněk Hejna.

Zatím tedy nejsou prostory týnišťského divadla otevřeny veřejnosti, to se ale brzy změní. „V současné době je kulturní centrum pouze ve zkušebním provozu," dodává Zdeněk Hejna.

Rekonstrukce divadla vyvolala u místních mnohé dohady, podle některých to byla přemrštěná investice. Druhá skupina se ale shodovala na tom, že město potřebuje objekt pro kulturní vyžití.
Nově vzniklé prostory by tak měly obohatit kulturní život ve městě. Dle starostky Jany Galbičkové je to také výborná prezentace města.

Stavba divadla byla dokončena v dohodnutém termínu, tedy 31. ledna.
„Firma stavbu zvládla dokončit v dohodnutém termínu, a to i přes četné komplikace, které se v průběhu takto náročné rekonstrukce staré budovy vyskytly," uvedla starostka města Týniště nad Orlicí Jana Galbičková.

Nové kulturní centrum disponuje multifunkčním kulturním prostorem díky němu mohou místní na tomto místě prožít mnoho kulturních akcí.
Nové prostory budou sloužit k pořádání divadelních představení, koncertů. Své místo tady najdou také různé neziskové a příspěvkové organizace či občanská sdružení. Pro veřejnost tu budou pořádány také různé výstavy a besedy.

Město areál divadla využije na zasedání týnišťského zastupitelstva, první by se zde mělo konat již v pondělí 23. března.

Obyvatelé mohli stavbu pojmenovat

V současné době se ještě také řeší, jaký název ponese nově zrekonstruovaná budova. Pojmenování si mohli zvolit sami obyvatelé v anketě, kterou zorganizovalo město.

Nechme se tedy překvapit, jaký název objekt ponese. V sázce je například Kulturní dům, Obecní dům či Týnišťský divadelní klub.
V uplynulých dnech se starostka Týniště Jana Galbičková k rekonstrukci kulturního centra vyjádřila obyvatelům města v týnišťském zpravodaji.

„Chtěla bych poděkovat předcházejícímu vedení města za jejich odhodlání se do přestavby pustit a také místním, kteří bydlí v blízkosti divadla, za trpělivost při rekonstrukci."