Milovníkům dobrot, kteří je rádi vaří, ale i neméně rádi si na něčem pochutnají, je určen druhý ročník akce Kulinářské odpoledne, jež se koná v sobotu od 14 hodin na zámku.

„Loňský zahajovací ročník probíhal v duchu poznávání, co dobrého můžeme jíst v Čechách a v Polsku, neboť šlo o akci realizovanou v rámci česko-polského projektu Mikroregionu Rychnovsko. Vedle českých pochoutek zde byla uvedena řada „ňamek“, které připravily a přivezly polské ženy. Letošní ročník bude zajímavější tím, že řadu vystavovaných pochoutek si návštěvníci budou moci koupit a odnést domů,“ uvedl za mikroregion Vladimír Hulman.

Tentokrát návštěvníci ochutnají řadu regionálních produktů, které jsou známé a vyhledávané i za hranicemi regionu - pochoutky z mlékárny, pekárny, masné pochoutky, trdelníky, čaje, perníčky, velmi chutné a málo známé výrobky z rakytníku. Budou zde prezentovány výrobky i místní firmy, která zpracovává včelí produkty, potečou i ostřejší nápoje ze sodovkárny.

Pro ženy, dívky, ale třeba i muže připravili pořadatelé soutěž Nejlepší marmeláda 2011. „Každý návštěvník může přinést malou skleničku své domácí marmelády a pokud to stihne do 15 hodin, odborná porota produkt vyhodnotí. Vloni se sešlo 54 skleniček. Pro vítěze jsou připraveny lákavé ceny, slevy na letecké zájezdy do Řecka, Turecka či Bulharska,“ láká za pořadatele Hulman. Uskuteční se i další soutěže, výherci získají sladkosti, ovoce, láhev moravského vína či vstupenky do zámeckých komnat, a to včetně ložnice hraběnky Chamaré či zámeckého Bubákova. „Odpoledne také vernisáž zahájí výstavu kreseb dětí, které měly vypodobnit dobrého ducha Potštejna a potštejnského zámku - Putíka, celým jménem Putinarda, jak říká v loňském roce objevená pověst,“ doplňuje Hulman k programu a upozorňuje, že návštěvníci, kteří se na zámek v sobotu chystají, by rozhodně neměli doma obědvat.