Poslední nehoda
před několika dny

Na kruhové křižovatce pod Budínem již došlo k několika nehodám, poslední se stala na začátku března.

Před několika dny devětačtyřicetiletá řidička jedoucí od Javornice ke kruhové křižovatce pod Budínem při vjíždění do křižovatky zřejmě přehlédla a následně nedala přednost jízdy vozidlu přijíždějícímu od Vamberka. Tato nehoda se naštěstí obešla bez zranění.

V květnu roku 2015 na kruháči opět řešili policisté nehodu a znovu zde řidička osobního auta, která jela od Javornice, nedala přednost. Tentokrát ale přijížděl od Vamberka motorkář, s kterým se řidička v kruhové křižovatce srazila. V březnu 2013 se po kruhovém objezdu motal opilý řidič, který do křižovatky vjel velkou rychlostí, naštěstí ale tehdy nikoho nesrazil.

Chtějí vysvětlit nelogická dopravní značení nebo silnice v havarijním stavu.
Místní obyvatelé se tentokrát dotazovali na rychnovský kruhový objezd pod Budínem, podle nich ho řidiči projíždí příliš rychle a hrozí zde nebezpečí nehody.
„Z Budína jezdí řidiči hrozně rychle, už se mi několikrát stalo, že jsem přijížděla od Javornice a zleva od Vamberka najednou vjel do kruháku kamion, který ale jel tak rychle, že jsem si ho skoro nestačila všimnout. Člověk tu musí být opravdu obezřetný," sdělila Deníku čtenářka, která nechtěla být jmenována.

Je opravdu kruhový objezd nebezpečný a proč se na něm jezdí rychle? Na to jsme se zeptali odborníka.
Kruhová křižovatka pod Budínem je prý příliš malá. „Dříve zde fungoval takzvaný vnitřní prstenec, který donutil auta poctivě vykroužit oblouk po obvodu a tím pádem zpomalit. Našroubované zvýšené prahy ale postupem času vylétaly, protože na ně najížděli řidiči nákladních vozidel, kteří odbočují a vyjíždějí z ulice Pod Budínem a správce silnice ŘSD zcela rezignoval na jejich obnovování. Z toho důvodu má okružní křižovatka malý poloměr a dá se projíždět v podstatě rovně a dost velkou rychlostí," vysvětluje vedoucí dopravního inspektorátu v Rychnově Rudolf Petřík.

Dopravní inspektorát proto na zrádný úsek ŘSD upozorňoval, doposud ale k žádné změně nedošlo.
„Řidiči absolutně nepřizpůsobují rychlost při nájezdu do této kruhové křižovatky. Vjíždět by se do ní mělo maximálně „dvacítkou", někteří do ní ale najedou podstatně vyšší rychlostí a absolutně tak nepřizpůsobují rychlost stavu a povaze komunikace a tím jdou vstříc dopravní nehodě. Je to skutečně nebezpečné," dodává Rudolf Petřík.