„Jsme pražské nakladatelství a naší vlajkovou lodí je edice Tajemné stezky. Kniha Orlické hory Královstvím princezny Kačenky symbolicky uzavírá okruh českých hraničních hor,“ uvedl Jan Martinec z nakladatelství Regia pár minut předtím, než byla kniha pokřtěna. Na jeho slova velice fundovaně navázal sám autor. Přiblížil obsah své nejnovější publikace a zároveň připomněl, že mnohem dříve než Orlické se hory na východě Čech nazývaly Kačenčiny.

Roli kmotra rád přijal herec, známý cimrmanolog a také autor mnoha knih Miloň Čepelka, který, jak sám řekl, se v Dobrušce cítí jako doma. Pak už spolu s členy nejužšího vedení města Dobrušky poslal Orlické hory Královstvím princezny Kačenky symbolicky za čtenáři.

Všechny jistě potěšilo, že zájem z řad přítomných byl opravdu velký, a tak se fronta prvních čtenářů čekajících na autorský podpis Jiřího Macha vedla přes celou obřadní síň.

Hudební část akce obstaralo saxofonové kvarteto studentů zušky v čele se Slavomírem Bílkem, absolutním vítězem celostátního kola soutěže pořádané MŠMT, jemuž za skvělou reprezentaci města i školy poděkoval starosta Petr Lžíčař.