„V celém Královéhradeckém kraji platí zákaz návštěv na lůžkových odděleních všech nemocnic. Od úterý je také vydáno nařízení ministerstva zdravotnictví o omezení návštěv v sociálních zařízeních, která poskytují lůžkovou péči, například domovy pro seniory. Situaci v kraji neustále monitorujeme a jsme připraveni reagovat,“ uvedl hejtman Jiří Štěpán.

Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje spolu s Fakultní nemocnicí Hradec Králové provozuje výjezdový tým, který odebírá vzorky potenciálně nakažených v terénu. „Za předpokladu, že by se výskyt koronaviru v kraji rozšířil, nebude jeden výjezdový tým takový objem zvládat. V rámci bezpečnostní rady jsme proto také řešili možnost rozšíření výjezdového týmu za přispění soukromých zdravotnických dopravních služeb a zdravotních sester krajských nemocnic,“ doplnil hejtman Štěpán.

Navštívit své blízké v nemocnicích či domovech důchodců v kraji není možné kvůli hrozbě šíření koronaviru. Ministerstvo zdravotnictví zakázalo i hromadné akce a výuku ve školách.
Školy zůstávají zavřené, ruší se desítky akcí