Za dokumentaci by měl kraj zaplatit maximálně 23,9 milionu korun bez DPH. Samotný projekt přístavby a modernizace počítá s investicí za více než 400 milionů korun.

„O modernizaci rychnovské nemocnice se mluví už dlouho a dlouhou dobu celý projekt stál na místě. Nyní se ale karta obrátila a věci se začaly hýbat správným směrem. Nadále trvám na tom, že modernizace nemocnice v Rychnově nad Kněžnou je potřebná stejně tak, jako je potřebná sama nemocnice,“ sdělil hejtman Jiří Štěpán.

Projektová dokumentace by měla být zpracována v rozsahu pro územní řízení, pro stavební povolení a pro provádění stavby včetně projektu interiéru, IT a lékařské technologie. „Modernizace nemocnice v Rychnově nad Kněžnou počítá s rekonstrukcí stávajících operačních sálů, ARO a jednotky JIP. Ke stávajícímu sedmipodlažnímu pavilonu dětského oddělení, interny, gynekologie a porodnice – takzvanému DIGP – přistavíme pětipodlažní budovu s vnitřním spojením se stávajícím objektem,“ informoval krajský radní Václav Řehoř.

Do budoucna by tak komplex měl splňovat funkci urgentního příjmu, který umožní poskytovat pacientům ošetření, diagnózu a další zdravotní péči. Dojde také k centralizaci operačních sálů a k restrukturalizaci lůžkové kapacity.