Vykrádání aut je stále častějším případem v regionu. Během posledních dnů došlo ke třem krádežím v Týništi a jeho okolí. Škody dosahovaly tisíce korun. Policisté řidiče varují, aby si své osobní věci ve vozech nenechávali.
„Od začátku letošního roku bylo vyšetřováno v našem regionu celkem devětaosmdesát případů, kdy si řidič v autě nechal osobní věci a neznámý pachatel mu je ukradl,“ uvedla k situaci tisková mluvčí Policie ČR Vlasta Lepková s dodatkem, že krádeží ze zaparkovaných vozů stále přibývá.
Poslední z případů tří vykradených aut se stal o víkendu, kdy z pátku na sobotu se neznámý pachatel vloupal do vo zu Škoda Fabia, který měl jeho majitel zaparkovaný před svým rodinným domkem. Násilím se poberta dostal dovnitř, odkud odcizil autorádio v hodnotě 7 tisíc korun. Z vozu Mercedes–Benz, který byl zaparkován v Týništi n. O., pachatel ukradl CD přehrávač s navigačním systémem.
Třetí případ byl pro zloděje doslova lákadlem. „Majitel Škody Superb si na zadním sedadle nechal odložené pouzdro na fotoaparát a peněženku s finanční hotovostí. Věci jako kabelky, fotoaparáty, mobilní telefony a kufříky jsou snadnou kořistí pro nenechavce, kteří bez problémů rozbijí okno a věci seberou,“ upozornila Vlasta Lepková s tím, že každý by měl při odchodu z vozu zkontrolovat, zda věci nenechává na viditelném místě.
Při pátrání pak policistům pomůže včasné nahlášení případu. „Krádež je trestný čin. Nehlásí se městským strážníkům, ale přímo na státní policii. Ta provádí vyšetřování,“ upřesnil pro případné postižené velitel strážníků v Týništi nad Orlicí Martin Štěpánek.