Například jako ve Vamberku, kde rekonstruovali, co jim rozpočet dovolil. Někteří návštěvníci změny jako razantní nevidí, jiní jsou spokojeni. Mnoho stavebních úprav totiž přímo nebije do očí, ačkoli nestály malý peníz. „Zrekonstruované objekty mají novou fasádu, nové dveře, okna, osvětlení, instalace, obklady, malby, nátěry a další," prozradil Drahomír Jindra, který má na starosti správu sportovních zařízení ve Vamberku. „Návštěvníci se mohou těšit na opravené šatny, převlékárny, toalety, umývárny, sprchy a dětské pískoviště. K dispozici jsou nové šatní skříně, lavičky a skříňky na cennosti," podotkl.

Nezapomnělo se ani na osoby s pohybovým omezením, prakticky celý areál je bezbariérový.Podle něj není příprava koupaliště na sezónu snadná záležitost.

Na technologii úpravy vody, všech rozvodech i na  vlastních bazénech se již podepsal zub času a o to náročnější byla příprava v podmínkách, kdy místo standardního zázemí bylo k dispozici pouze staveniště.

V případě bistra se pak jednalo o zcela nové zahájení provozu vlastními silami pod hlavičkou města. Zájem o změny na  koupališti byl v průběhu stavebních prací nemalý.

„S netrpělivostí a nedočkavostí jsme se setkali i u dospělých. Návštěvnost areálu v prvních dnech prázdnin potvrdila, že areál mají v oblibě nejen místní, ale i návštěvníci ze vzdálenějšího okolí. Věříme, že opravou za zhruba čtyři miliony korun se podařilo významně zvýšit komfort zázemí areálu koupaliště a uspokojíme tak očekávání návštěvníků,“ dodal Drahomír Jindra ze Správy sportovních zařízení.