To si přejí hlavně provozovatelé koupališť, kde je teď většinou pusto a prázdno. „Začátek prázdnin byl vyloženě skvělý. Hlavně oproti loňskému roku, kdy bylo jedno z nejhorších lét za posledních několik let. Předpověď na další dny ale není moc dobrá, uvidíme, jestli se nám počasí umoudří," doufá Miroslav Sixta, vedoucí dobrušského bazénu, podle něhož byl první týden v červenci abnormálně skvělý.

Za poslední dny se však přijde někdo vykoupat jen výjimečně. Lidé se dají počítat na prstech jedné ruky. „Spíš si někdo jde kondičně zaplavat. Krytý bazén je totiž od prázdnin zavřený, děláme údržbu. Ještě v pondělí byla voda docela teplá, měla asi třiadvacet stupňů. Už v úterý ale klesla asi na dvacítku," řekl Miroslav Sixta. Ten však stále věří tomu, že hezké dny přijdou, přestože minulý týden bylo počasí nevyzpytatelné.

„Když se udělá hezky, tak první den lidé ještě nepřijdou. Váhají, a přijdou až ten druhý. Bohužel to minulý týden bylo tak, že bylo hezky jenom jeden den nebo dva," uvedl vedoucí dobrušského bazénu Miroslav Sixta, který přiznává, že loni se „spravili" až poslední týden v srpnu, kdy se udělalo hezky.

Provoz bazénu v Dobrušce je podle jeho slov vždy ztrátový. Musí ho dotovat město, protože ztráta se pohybuje mezi pěti až šesti miliony korun. „To se ani náhodou nedá nijak dohnat. A to i přesto, že si myslím, že už dnes jsme na té částce, která se utržila loni," dodal Miroslav Sixta, který doufá, že ještě konec horkého léta  není.

To, že je situace zatím „nic moc", potvrzuje i Šárka Doskočilová, provozní opočenského koupaliště Broumar. „Sice se našlo pár krásných dnů, kdy jsme měli přes devět set lidí, ale teď to moc dobře nevypadá. Řekla bych, že je to ještě horší, než loni, ale doufám, že bude hezky a doženeme to," věří Šárka Doskočilová. Podle ní však díky kempu a kurtům ve ztrátách nebudou.

Bez návštěvníků je i rychnovské koupaliště ve Včelném. „Když bylo hezky, návštěvnost byla slušná. Přišlo v průměru kolem 450 až 500 lidí. Když bylo opravdu hezky, měli jsme jich asi devět set za jeden den," přiznal vedoucí Pavel Ullrich, podle něhož má voda v bazénu už pod dvacet stupňů. „Je chladno, s tím nic nenaděláme," řekl.