Stále více lidí hledá v úmorných vedrech osvěžení ve vodě, takže na mnohých koupalištích je doslova hlava na hlavě. Kapacita zařízení však kupodivu zatím stačí.

„Letos se ještě nestalo, že bychom kapacitu naplnili,“ řekl Deníku šéf hradeckého koupaliště Flošna Jan Konvalinka. Dodal, že pokud by se na monitoru objevilo číslo 1800 návštěvníků, pracovníci koupaliště by zavřeli vstup a další zájemce by dovnitř pouštěli podle toho, jak by lidé z areálu odcházeli.

Ani náchodské koupaliště letos ještě nemuselo omezovat vstup. „Vlastně se nám ještě nikdy nestalo, že bychom měli úplně plno,“ připustila ředitelka náchodských městských sportovních zařízení Jaroslava Justová.

Posteskla si však, že zaměstnance bazénu daleko více trápí neukázněnost a někdy až agresivita návštěvníků. „I když je plavčík upozorní, že něco nemají dělat, jen co se otočí, oni to stejně udělají,“ řekla Jaroslava Justová.

Lidé by si však podle ní měli uvědomit, že ve vodě může jít o život. „Na čtyřdráhové skluzavce je upozornění, že je určena pro děti od deseti let. Nezřídka se tam však hrne tatínek třeba s dvouletým dítětem a ještě se oboří na plavčíka,“ řekla Jaroslava Justová.

Chystá se koulovačka

Pracovníci koupaliště i přesto chystají návštěvníkům různá povyražení. Například příští úterý se odpoledne u bazénu uskuteční bez ohledu na tropické počasí pravá zimní koulovačka. „Jako každý rok přivezeme sníh, který zbyl z úpravy ledu na zimním stadionu, aby si děti mohly užít,“ slíbila ředitelka náchodských sportovišť.

Velký zájem je také o návštěvu bazénu v Třebechovicích pod Orebem. Ale ani tady ještě nemuseli zájemce odmítat. „Zatím to pořád jde, stav příchozích sledujeme a hranice 1600 návštěvníků zatím překročena nebyla,“ sdělil Deníku ředitel třebechovických Technických služeb Pavel Ulrich.

Ale i v Třebechovicích mají problémy s kázní některých návštěvníků. „Lidé nechodí v plaveckém úboru, koupou se třeba v tričku, některé dívky dokonce v sukních,“ řekl Pavel Ulrich. Lidi na koupališti podle něj obtěžují také „nárazové aktivity“ některých skupin lidí, které vyvolávají konflikty.