V takovém případě by se nedalo očekávat, že do nejistého podnikání by se hrnuly některé soukromé subjekty. Takové spekulace však odpovědný vedoucí popírá.
„Již tuto sobotu budeme otvírat. Do konce června bude otevřeno o sobotách a nedělích od 9 do 19 hodin. Ve všední den mohou návštěvníci přijít od dvanácti hodin a zaplatí pouze odpolední vstupné, které se jinak vybírá až od 14 hodin," uvedl Pavel Ullrich, vedoucí rychnovského koupaliště.

Od července se pak spustí prázdninový provoz, což znamená, že bude otevřeno denně od rána do večera. Z osvěžení v klidném lesním prostředí se navíc budou moci návštěvníci těšit až do prvního zářijového víkendu.

„Běžně končila sezona posledním srpnem, ale první září nyní vychází na sobotu. Bude se tak zavírat až v neděli druhého září," řekl dále Pavel Ullrich.

Rozsah poskytovaných služeb sice zůstává beze změn, ale stejně je tomu i s cenami vstupného, což potěší asi většinu návštěvníků. Dospělí tak za koupání zaplatí 30 korun a děti 25.
Kromě osvěžení v bazénu, který je rozdělen na část pro plavce, neplavce a malé děti, nabízí areál ještě hřiště pro míčové sporty, stolní tenis nebo půjčovnu sportovních potřeb.
Stejně jako dosud je koupaliště ve Včelném provozováno Technickými službami města Rychnov nad Kněžnou.

Nezbývá než doufat, že letošní sezona dopadne lépe než ta loňská, která z velké části propršela. Všichni provozovatelé koupališť tehdy zaznamenali výrazný propad tržeb.

Například právě koupaliště ve Včelném navštívilo pouhých devět tisíc osob, což byl oproti běžným 15 tisícům nezvyklý pokles. V nejlepších dobách to přitom bylo až 25 tisíc příchozích. Ruce si naopak mnuly kryté bazény.

Letošní ceny

Zůstávají na loňské úrovni:

Dospělí  celý den  30,- Kč

od 14 hod.   20,- Kč

Děti celý den 25,- Kč

od 14 hod. 15,- Kč

Do konce měsíce června je ve všední dny otevřeno až od 12 hodin.
Vstup je ale za cenu odpoledního koupání, to znamená 20 korun za dospělého a 15 korun za dítě.