Tato soutěž proběhla v celé republice on-line současně v jednotlivých kategoriích. Nejvíce zájemců se přihlásilo v kategorii Kadet (žáci 8. – 9. ročníku).
Tato kategorie soutěžila ve středu 10. 11. 2010. Mladší zájemci měli možnost soutěžit v kategorii Benjamin (5. - 7. ročník ) ve čtvrtek 11. 11. 2010.

Soutěžní klání začalo ve středu v 9 hodin ráno v učebně informatiky na Palackého náměstí a pokračovalo až do půl dvanácté. Celkem se v kategorii Kadet vystřídalo u počítačů 25 soutěžících, v kategorii Benjamin 13 soutěžících. Soutěžní test obsahoval 15 náročných otázek z oboru informatiky, matematiky a trochu i fyziky. Výsledek se každý soutěžící dozvěděl okamžitě po ukončení testu. Druhý den se soutěžící seznámili s celkovým pořadím v rámci školy.
Každý, kdo získal více než 150 bodů z celkového počtu 240, ulovil bobříka informatiky.

Zájem o soutěž byl obrovský v celé republice. Děti se do soutěže zapojily s nadšením a porovnaly si navzájem svoje znalosti i dovednosti a zjistily, že informatika je někdy i složitá věda. V pátek jsme se dozvěděli pořadí všech našich soutěžících v rámci České republiky. Nejlépe si vedli žáci Michal Podzimek z 9. B, který obsadil v kategorii Kadet 161. místo v republice (z 4 272 soutěžících ) a Kateřina Chadimová ze 7. B, která obsadila v kategorii Benjamin 25. místo v republice (z 4 876 soutěžících).

Celá akce se na naší škole uskutečnila v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost – S EU cestou za moderním vzděláváním, do kterého se naše škola zapojila v loňském i letošním školním roce. Tento projekt je spolufinancován z Evropského strukturálního fondu a státního rozpočtu ČR.

Mgr. Hana Adamcová
koordinátor soutěže