O tom, jak se jaro dá vítat nejen na zahrádce, ale i na balkonu nebo v bytě, přijdou besedovat zkušené zahradnice a květinářky tělem i duší Zdeňka Kvasničková a Iva Jelínková, které v květinářství Pomněnka dokazují svoji lásku ke květinám a výzdobě interiérů obecně.

Akcí ve znamení jara odstartují kostelečtí senioři dlouhý seriál tvořící letošní bohatý program. „V současnosti máme už 210 registrovaných členů z řad seniorů našeho města. Je to velice zavazující a věřte, že se snažíme připravovat program tak, aby uspokojil zájmy téměř všech," řekla Dr. Miroslava Nováková, předsedkyně klubu, a pokračovala „Vedle pravidelných úterních posezení s přáteli jsou to zejména besedy, zájezdy, společenské akce."
Plány na letošní rok mají „pohodáři" opravdu veliké a je vidět, že když se chce, není ani poněkud pokročilý věk žádnou překážkou.

V dubnu čeká členy Pohody tajný zájezd, jehož obsah byl ovšem před pár dny odtajněn. Vyrazí sice jen kousek za humna – do nedalekých Chlen – ale náplň několikahodinového pobytu v této obci je velmi zajímavá. Prohlédnou se moderní bydlení pro seniory, výrobnu masa a uzenin, která produkuje voňavé pochoutky vyhledávané po celém regionu, navštíví také místní školku, kam dojíždí také děti z Kostelce nad Orlicí. Bez tradičního posezení v hospůdce, které vždy slouží nejen k občerstvení, ale i ke sdělení prvních dojmů, by zájezd nebyl zájezdem.

Vedle oblíbených výletů a společenských akcí je seniorům nabízena i osvěta, aby byli in a nic je nezaskočilo. „Z iniciativy pracovníků odboru sociálních věcí jsou připravovány akce, které mají přispět k jejich informovanosti, bezpečnosti a zdraví. V průběhu prvního pololetí se v rámci cyklu Týká se nás všech uskuteční kurz sebeobrany a kurz první pomoci," prozradila vedoucí seniorů.

A tak bychom mohli pokračovat ve výčtu dál. Mezi taháky v nabídce roku 2015 jistě bude patřit prohlídka zámeckého parku po boku odborníka nebo zájezd do skanzenu Veselý kopec u Hlinska či uspořádání „retro" výstavy v prostorách klubu.
Zkrátka v Kostelci nad Orlicí senioři pod vlajkou klubu Pohoda hýří mimořádnou aktivitou.

Dana Ehlová