„Jistě všichni víte, že Iveta Miculyčová z Kostelecké Lhoty bude Českou republiku reprezentovat na olympijských hrách v Paříži. Starosta města RNDr. Tomáš Kytlík ji společně s místostarosty Ing. Jiřím Dragounem a Dominikem Kaplanem při této příležitosti vyjádřili podporu a popřáli hodně štěstí,“ stojí ve zprávě ze setkání.

A Iveta si z něho odvezla také dárek, který jí snad v Paříži přinese štěstí.

close Iveta v akci. info Zdroj: archiv města Kostelec nad Orlicí zoom_in Iveta v akci.

„Z rukou starosty Iveta obdržela talisman v podobě plyšového lvíčka oblečeného do národních barev, který symbolizuje naše město a na cestu ji vybavili kornoutem oblíbených cukrovinek. Účast na olympijských hrách v Paříži je nejen pro Ivetu, ale i pro celé naše město důvodem k hrdosti. Iveto, držíme ti palce!“ uzavírá zpráva kostelecké radnice.

O Ivetě Miculyčové:

je česká cyklistka, která se věnuje disciplíně Freestyle BMX. Původně hrála fotbal v žákovském týmu Hradce Králové, byla i členkou české mládežnické reprezentace. Od roku 2019 se zaměřila na cyklistiku, připravuje se spolu s Tomášem Beranem. V roce 2021 se při svém debutu v elitní kategorii stala první českou bikerkou, která zvládla backflip. V roce 2022 se stala mistryní Evropy v soutěži Freestyle Park, když jako jediná předvedla trik cannon ball a porazila olympijskou vítězku Charlotte Worthingtonovou. Na světovém šampionátu v Abú Zabí v roce 2022 získala bronzovou medaili. Byla vlajkonoškou české výpravy na Evropských hrách 2023, kde získala zlatou medaili ve Freestyle Parku a zároveň obhájila evropský titul. Vyhrála anketu Král cyklistiky za rok 2022. /Zdroj: Wikipedie/

Mohlo by vás také zajímat: Rodina při požáru domu v Pěčíně přišla o všechno, obec vyhlásila veřejnou sbírku

Ze zásahu hasičů při požáru v Pěčíně. | Video: HZS KHK/Michal Fanta