Zajímavé zahájení prázdnin sliboval například chystaný sobotní Noční pašerácký závod na běžkách v Orlickém Záhoří. "Vzhledem k nedostatku sněhu a dešti byl zrušen. Uskuteční se v náhradním termínu," vysvětlila referentka Turistického informačního centra v Orlickém Záhoří Jana Matyášová.

Víkendový Orlický maraton, kterého se účastní i děti, se pak kvůli lepším podmínkám přesunul výše na Šerlich.

Díky umělému zasněžování si na své přijdou milovníci sjezdového lyžování, a to i přesto, že například Deštné v Orlických horách hlásí oblevu. V sobotu se tam oficiálně otevřel snowpark, který je ozvučen a během víkendu se tu soutěží o zajímavé ceny včetně skipasů. K návštěvě lákají lyžaře také další střediska a Říčky i na běžecké trasy.

Na prázdniny!

Zimních radovánek si však děti mohou užít rovněž v podhůří, a to i bez sněhu a ledu. Kostelecká obchodní akademie otevřela umělé kluziště. Na třímilionovou investici přispěl 1,5 milionem kraj, 1 milionem město Kostelec nad Orlicí a půl milionem korun sponzoři.

"Je to celoročně využivatelné kluziště, které tvoří desky ze speciálního materiálu. Dovolují bruslení na klasických nožových bruslích a v zimním období, když to počasí umožní, lze kluziště přestříknout vodou a vytvořit klasickou ledovou plochu. Jsme první v regionu, kdo takové kluziště má. Je o ně zájem," říká místostarosta Kostelce nad Orlicí Tomáš Langr.

Na brusle láká také zimní stadiony v Opočně a Rychnově nad Kněžnou. Zajímavý program po týden jarních prázdnin připravili provozovatelé Plaveckého bazénu v Rychnově nad Kněžnou, který bude otevřen denně od 10 do 21 hodin.

Jarní volno nabídne zábavu navzdory počasí

Nabídku na prázdninový týden mají také domy děti a mládeže. Třeba ten týnišťský, který v pondělí zve na tvoření, hry a další zábavu, v příštích dnech pak na výlety. V rychnovském Déčku mohou děti zažít den s tancem, vařením, kreativní či aktivní den a také se chystá výlet za pohádkou do hradeckého divadla Drak.

Rovněž na Jičínsku bude kam vyrazit. Celotýdenní programy pro děti během prázdnin zajišťují jičínský K-klub, novopacký dům dětí a mládeže Stonožka a DDM v Hořicích, kde na děti čeká výlet do pražské zoo, ale také sportovní, filmový a loutkoherecký den. Užít si vodních radovánek mohou zájemci v bazénech v Hořicích, Jičíně a Nové Pace. Kdo dává přednost bruslení, dosyta si ho užije na zimních stadionech v Nové Pace a Jičíně. Prázdniny pak dozajista příjemně zpestří i návštěva jičínského Muzea hry a Galerie Radka Pilaře.