Jak říká vedoucí odboru správy majetku města Radek Zima, změnu už potřeboval. Běžecký ovál má nový povrch, hřiště pokryl nový trávník s automatickým zavlažováním, je tu i nové osvětlení, ozvučení a opravena byla tribuna, kde přibyla sedadla a schodiště uprostřed.

Stadion byl za zenitem

„Všude byla antuka a stadion vypadal stejně jak před čtyřiceti lety, k žádným zásadním úpravám nedošlo. Byl za zenitem, využívaly ho přitom školy i veřejnost. Atletika v Kostelci skomírala, tak jsme atletům chtěli vyjít vstříc. Oživili jsme atletické disciplíny, jako hod diskem, koulí, oštěpem, výšku, skok do dálky – vše jsme zmodernizovali a přidali síť. Přibyl tu také umělý trávník. Fotbalisté teď tady mohou trénovat i přes zimu, dřív museli jezdit do Rychnova,“ uvedl Radek Zima.

Rekonstrukce stadionu trvala asi půl roku. Z předpokládaných nákladů ve výši 29 milionů korun však konečná cena byla o sedm milionů vyšší.

„Vyšlo tak výběrové řízení, nejvhodnější nabídka byla za tuto cenu,“ vysvětlil Radek Zima.

Stahovaly se tam podivné existence

Areál nabízí kromě nového zázemí pro atletiku a fotbal nově i boulderingový kámen a skatepark. „V Kostelci jsme dřív měli skatepark, ale byl zastrčený na konci města v bývalých kasárnách. Scházely se tam dost pochybné existence a strašně rychle byl zničený. Chtěli jsme tedy skatepark posunout blíž do města, aby se rodiče nebáli pustit sem děti. Celý areál bude volně přístupný pro veřejnost od 8 do 20 hodin. Zatím máme pozitivní reakce, už teď tady ve skateparku děti řádí,“ dodal Radek Zima.