Na konci října většina z nich ukončí sezonu.

Zbývá tedy posledních pár dní, kdy je možné vyrazit za zámeckými expozicemi. V Kostelci nad Orlicí například mohou návštěvníci ještě stále vidět výstavu Zámecké imaginárium. Tato expozice, plná fantazie a hravosti, je otevřena až do 31. října.

Na některých místech ale sezona zdaleka nekončí. Na Státním zámku Opočno mohou zhlédnout prohlídky příchozí i v listopadu. Musí se ale jednat o vícečlenné skupinky.
 Zámecké expozice a stejně tak přírodovědné muzeum si mohou na objednání prohlédnou v zimě skupinky i na zámku v Doudlebách. „I mimo sezonu budeme nadále pokračovat v tradičních farmářských trzích. Návštěvníci se mohou těšit také na speciální adventní trhy, které připravujeme," prozradil správce doudlebského zámku Petr Dujka.

Na potštejnském zámku zima rozhodně komnaty neuzavře. Po loňském úspěchu se totiž zámek zahalí opět do betlémského příběhu. Chystají tu znovu zimní výlet pro školáky. Tento vzdělávací vánoční program je určen pro mateřské i základní školy. Netypická zimní návštěva zámku má u dětí velký úspěch. „Chtěla bych poděkovat za neskutečně krásný zážitek, který jsme si odvezli z vánoční návštěvy vašeho zámku." svěřila své dojmy za MŠ Staré Ždánice Běla Zetková.