Prezentují se zde Pečovatelská služba a Centrum denních služeb Domovinka Kostelec nad Orlicí, návazné sociální služby na území Kostelecka. Připraveny jsou přednášky a workshopy s odborníky, Oblastní spolek Českého červeného kříže v Rychnově nad Kněžnou představí první pomoc a k dispozici jsou informační a poradenské stánky poskytovatelů sociálních služeb. Na své si přijdou i děti, pro něž je přichystán speciální program.

Koncert podpoří rozšíření školy

Setkání na podporu dobré a prospěšné věci se ve středi koná v Dobrušce. V devatenáct hodin začíná ve zdejším Společenském centru - Kině 70 benefiční koncert s názvem Hrajeme a zpíváme do druhého patra. Jeho cílem bude podpořit projekt rozšíření Základní školy Trivium Plus v Dobřanech o druhé patro, na jehož dostavbu v současnosti chybí přibližně šest milionů korun. Na benefičním koncertu vystoupí pěvecký sbor Kácov z Nového Města nad Metují, pardubická kapela Lazy Brass a také žáci dobřanské Základní školy Trivium Plus.

Rychnovský týden chystá…
Dobrodružství Myšpulína, Fifinky, Bobíka a Pindi baví čtenáře už padesát let. První díl dětského časopisu Čtyřlístek vyšel v polovině května 1969. Jeho autor Jaroslav Němeček původně ani nepočítal, že by kreslené příběhy měly mít nějaké pokračování, velký zájem čtenářů si ale vyžádal další díly. Připomeňte si v následujícím vydání vašeho týdeníku historii legendárního komiksu. Najdete jej již ve středu jako součást vydání Deníku a od čtvrtka pak samostatně na stáncích včetně TV přílohy.