Podle vedoucího rychnovského jednatelství RHK SVČ Jiřího Daniela obecně platí, že mezi podnikateli je malé povědomí o možnostech získávaní dotací z Evropské unie. „Na druhou stranu se nemůžeme divit, protože v dotačních titulech, kterých je kolem šesti set, je ohromná džungle a vyznat se v nich je skoro nemožné,“ komentoval Daniel hlavní bod programu, kterým byla informace o aktuálním stavu dotací.

Jak doplnil, nové plánovací období na dotační tituly EU, a to od roku 2007 do roku 2013, je zřejmě poslední, kdy budeme moci čerpat peníze. „V dalších letech se staneme sponzorem ostatních zemí, a proto je toto přípravné období klíčové,“ míní jednatel hospodářské komory, která v problematice EU svým členům pravidelně podává dosažitelné informace a poskytuje servis.

„V současnosti na Rychnovsku realizujeme 11 projektů, do kterých je zapojeno asi dvacet členů komory,“ bilancoval Jiří Daniel.
Mezi zapojené členy patří i rychnovská počítačová firma Indigo. „Naše společnost má patnáct zaměstnanců a tři z nich máme díky projektům. Dva jsme realizovali přes rychnovskou hospodářskou komoru, a to z programu pracovník šitý na míru,“ reagoval na dotaz spolumajitel firmy Jiří Zeman s tím, že jsou se servisem hospodářské komory spokojeni, a proto uvažují o přijetí dalšího zaměstnance z dotačního titulu Evropské unie.