Jinak šlo vše podle plánu, i ryby byly pěkné," řekl Vladimír Flégl, vedoucí Kolowratského rybářství.

Samotný výlov je dost náročný i sám o sobě, i když nyní je už dost mechanizovaný. Dříve se musely všechny ryby vyndat ze sítí rukama, bylo potřeba je ručně roztřídit, dát na váhu a pak na povozy. I nyní je na rybník velikosti Broumaru potřeba asi pětadvacet lidí.

Celkem se vylovilo kolem padesáti pěti tun kaprů, což je o maličko méně než loni. Prý je to ale tím, že bylo nasazeno méně ryb. Kromě kaprů se do sítí chytila štika, candát, sumec, lín, amur, tolstolobik, karas i okoun.

„Ryby půjdou do sádek, kde budou až do Vánoc k prodeji. Při výlovu jsme je ale samozřejmě prodávali také, a to jak živé, tak i zpracované," vysvětlil Vladimír Flégl, podle něhož bylo možné šupináče koupit za stejnou cenu jako v loňském roce, tedy pětasedmdesát korun za kilo kapříka. Jestli se ceny změní, až skončí výlovy, se ještě uvidí. Za kolik bude možné ho koupit o Vánocích, není ještě dáno.

Jednoho kapříka si domů odnesl i Jiří z Opočna, který přišel na výlov se svými dvěma dětmi. Ovšem jen na chvilku. „Moc jsme se nezdrželi, protože klukům byla za chvilku zima. Z kapra však mají radost," řekl Jiří.