Nejvíce nadšené snad byly děti, které tancovaly a vystupovaly i na pódiu, bylo to pro ně příjemné rozptýlení a krásné vánoční naladění. Tato symbolická nálada ale nenechala chladným ani dospělého návštěvníka.
Záštitu nad touto kulturní akcí převzal starosta města Petr Tojnar.

Očima účinkujícíchMažoretky Colloredo z Opočna

Až na to, že nám je zima, tak se nám tu moc líbí. Pokud budeme příště pozvané, určitě se rády zúčastníme. Doufáme, že jsme se líbily. Na takových vánočních akcích nevystupujeme příliš často, spíš to jsou většinou předtančení na plesech. Ale venkovním příležitostem se určitě nebráníme.
Klára Skokanová

Sbor Mezissimo z Českého Meziříčí

Zima nám ani nevadila. Líbilo se nám tu, když budeme moc, rádi se zúčastníme znova. Teď už se hodně  těšíme na Vánoce.
Adriana Šprinzová
Dominika Šedivá

Ten se také  osobně zúčastnil. „Měl jsem ze začátku trochu obavy, kolik přijde lidí, protože byl krátký čas na nějakou propagaci, ale lidé přišli. Jsem s účastí spokojen. Je to velice dobře, že je to akce, která se každoročně opakuje, takže by bylo skvělé, kdyby se uskutečnila příští rok opět v Dobrušce. Tradiční akce už jsou totiž v povědomí místních a ti se pak na ně rádi vrací," sděluje Petr Tojnar.
Na této kulturní sešlosti samozřejmě nechyběli ani mnozí vystupující, hned na úvod předvedly své představení opočenské mažoretky Colloredo a náramně se jim to vydařilo.

Vystupovaly na známe anglické vánoční hity.
Mnohého návštěvníka zaujal krásný sametový hlas Livie Kuchařové, která zde zazpívala několik muzikálových písniček a přislíbila další účast.

„Vystupovalo se mi tu dobře, moc se mi to líbilo. Jen jsem měla trošku trému, to je ale tím, že zpívám blízko domova. To jsem pak nervózní pokaždé. Je to super nápad, že to je tady na náměstí. Úplně tu na mě sálá ta vánoční atmosféra," svěřila se nadějná mladá zpěvačka Livie Kuchařová.
Kouzlo Vánoc bylo všudypřítomné v celém davu. Náměstím se linula vůně svařeného vína a nic nemohlo narušit tuto krásnou atmosféru.

Završil ji dětský sbor Mezissimo z Českého Meziříčí zazpíval nejen pětici koled, jež  v tuto samou dobu zněly na bezmála dvě stě místech republiky. Ale i své předem připravené písně, dav se k nim ochotně přidával.
Mali zpěváčci byli nadšení, ani zima jim prý nevadila. Vánoční tóny by se ale nerozezněly, nebýt sbormistryně   Marty Světlíkové.

Ta byla s výkonem malých zpěváků spokojená.
Nervozita opadla
„Vystupovalo se nám dobře, hlavním povzbuzením byla spousta lidí, kterým jsme mohli zazpívat. Můžu říct, že už jsme měli představení nedávno, takže tréma opadla, alespoň tedy u mě. U dětí se možná ještě místy objevila. Byly trošku zaražené, ale nijak zásadně. Je vždycky skvělé, když je navozen kontakt s příchozími, což se tady rozhodně  povedlo," uvedla sbormistryně.
Nechyběl tu ani doprovodný program Rychnovského deníku, děti si tu mohly ve stánku deníku losovat štěstíčka.

Byl tu pro ně také uvařený čaj a koláčky z pekárny Marta Dobruška. Dospělí si mohli pochutnávat na svařáku, který dodala restaurace U Zelingerů.
Z koled zazněly Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Štědrej večer nastal, Nesem vám noviny a Pásli ovce valaši.