Na Rychnovsku se do hudební akce, jejímž cílem je především se v předvánočním shonu na chvíli zastavit, popovídat si u teplého nápoje a zazpívat si tradiční vánoční koledy, zapojili v Dobrušce, Kostelci nad Orlicí a Opočně.

Na dobrušském náměstí F. L. Věka budou příchozí stejně jako v loňském adventním čase zpívat společně s pěveckým sborem Mezissimo.

V českých barvách až do Bělehradu

Mezissimo je dětský pěvecký sbor Základní školy v Českém Meziříčí. Sbor byl založen sbormistrem Zbyňkem Mokrejšem na počátku roku 1998. V současné době sbor řídí Marta Světlíková.


Mezissimo sdružuje ve třech odděleních více než sedm desítek zpěváků. Jeho nejmladším oddělením je Pramínek I., který navštěvují žáci 2. a 3. třídy. Druhým oddělením je Pramínek II., do kterého docházejí žáci 4. a 5. třídy, a koncertním oddělením je Mezissimo (6. až 9.třída).Zazpívejte si s námi

Sbor několik let spolupracoval s přípravnými odděleními královéhradeckého chlapeckého sboru Boni Pueri, s Polyfonním sdružením, s DPS Zpívající Blechy a Turnovským sborem Corazón.

Mezissimo se mimo jiné v letech 2003 až 2005 zúčastnilo festivalu Lomnické hudební jaro, kde vždy získalo ocenění „Notička". Velkým úspěchem Mezissima je zisk Zlatého pásma v oblastním kole Celostátní přehlídky školních dětských pěveckých sborů v Hradci Králové v letech 2003, 2005, 2006, 2007, 2008 i 2009 a postup do celostátní přehlídky, na níž též získalo zvláštní ocenění poroty „Za příkladné provedení polyfonních skladeb".

V roce 2005 se sboru splnilo velké přání – vystoupit v zahraničí. Mezissimo reprezentovalo Českou republiku na jubilejním třicátém ročníku mezinárodního dětského kulturního festivalu Joy of Europe v srbském Bělehradu.

Reprezentantem Královéhradecka

Mezissimo se též často účastní charitativních koncertů. Za zmínku stojí Tříkrálové koncerty v kostele sv. Vavřince v Náchodě, samostatný koncert pro Hospic Anežky České v Červeném Kostelci či účast na festivalu Moravskotřebovské arkády, jehož výtěžek je věnován nadaci Pomozte dětem.

Na jaře roku 2007 bylo Mezissimo vybráno jako zástupce Královéhradeckého kraje k účasti na 1. ročníku celostátní přehlídky dětských sborů Světlo za Lidice. Sbor z Českého Meziříčí vystupoval pod záštitou královéhradeckého hejtmana.

V letech 2008 a 2009 Mezissimo opět vycestovalo do zahraničí. Tentokrát na koncertní soustředění do Chorvatska, kde zároveň absolvovalo šňůru sedmi koncertů v chorvatských kostelích na Makarské riviéře.