Jenže právě právě to, že by ODS, jejíž kandidátku vedla v Rychnově nad Kněžnou místostarostka Jana Drejslová, mělo být součástí koalice s KSČM, se nelíbí vedení ODS. Podle vyjádření Petra Fialy má rychnovská ODS odejít z koalice, nebo bude její buňka zrušena, protože usnesení strany z roku 2006 nedovoluje spolupracovat s komunisty.

„Minulý čtvrtek jsme měli regionální radu a předseda regionální rady nám dal třicet dnů na vyřešení nebo vysvětlení situace. Pracujeme na tom. Koalici ale v žádném případě nechceme opustit. Myslím si, že by to nebylo dobré vůči našim voličům, zdvojnásobila jsem počet hlasů, který tady ODS měla. A já ani nebyla vítěz voleb, který by jednotlivé strany oslovoval,“ uvedla Jana Drejslová.

Zbavovat se někoho, s kým osm let funguje spolupráce, by podle ní ani nebylo fér. Politika na regionální úrovní je podle Jany Drejslové ne tolik o stranách, ale především o lidech.

Podporu Jana Drejslová našla u předsedy oblastního sdružení ODS v Náchodě Martina Červíčka.

„Volební výsledek v Rychnově nad Kněžnou nasvědčuje, že Janě Drejslové a lidem kolem ní se daří vracet důvěru veřejnosti v politiku ODS na komunální úrovni. Proto si nedovedu představit, že bychom rušili místní sdružení, a předpokládám, že o vzniklé situaci budeme nadále jednat nejen na regionální radě ODS Královéhradeckého kraje,“ sdělil Martin Červíček.

Také Jana Drejslová věří, že ke zrušení rychnovské buňky ODS nakonec nedojde.