VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Klobouky zdobily Doudleby, Záměl i Potštejn

Rychnovsko – Promenáda v kloboucích se uskutečnila již podruhé v neděli 12. července.

21.7.2015
SDÍLEJ:

Zámek v Potštejně i Doudlebách zdobily klobouky.Foto: Vladimír Hulman

Zahájení promenády se uskutečnilo před zámkem v Doudlebách nad Orlicí, kdy slavnostní startovní výstřel z brokovnice provedl Petr Dujka, syn majitelky zámku paní Eleonory Dujkové, roz. Bubna-Litic.

Na toto znamení vyšla skupina „okloboukovaných" po krásné cestě podél Orlice do Záměle a dále do Potštejna. Tak, jako v loňském roce, i letos překvapil Petr Dujka svým modelem klobouku, který byl doslova „k sežrání" (byl tvořen zmrzlinovými kornoutky).
Mezi více jak třiceti osobami v kloboucích byly k vidění i další zajímavé modely, které byly zdobeny kolíčky na prádlo, květinami, ptáčky, morčaty a dalšími předměty. A stejně jako v loňském ročníku převažovaly mezi účastníky dámy.

V Záměli v hostinci U Karla IV. připravilo sdružení Má vlast, můj domov odpočinkovou stanici. Před hostincem uvítali účastníky dva králíci v klobouku.
Doudlebské seniorky ze skupiny Floriteam ukázaly, že nepatří do starého železa a předvedli tanec pražských Pepíků. Kdo chtěl potom pokračovat do Potštejna, musel hodit elegantně klobouk na věšák.

V cíli cesty, před zámkem Potštejn bylo velké fotografování. Po občerstvení účastníků v zámecké cukrárně následovalo promenádní kolečko na nádvoří potštejnského zámku. Porota měla těžké rozhodování. Nakonec vybrala k ocenění autory 3 klobouků.
Celou akci připravilo Sdružení pro regionální rozvoj a česko-polskou spolupráci v úzké spolupráci se zámky Doudleby nad Orlicí a Potštejn – přesněji s jejich majiteli, dále občanské sdružení Má vlast, můj domov ze Záměle, Okrašlovací spolek z Potštejna a Floriteam z Doudleb – tedy všichni, kteří mají rádi historii svého regionu a kteří nemají k jakémukoli pohybu daleko.

Vladimír Hulman

Autor: Redakce

21.7.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Benefice pro kostel bude i letos spojená s ochutnáváním dobrot

Na festival do Týniště přijedou ochotníci z Miletína.

Na festival do Týniště přijedou ochotníci z Miletína

Kam za sportem v regionu během dne?

Východní Čechy - Pozvánka na vybrané sportovní události v regionu:

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Kam za zábavou? Dejte o sobě vědět

Rychnovsko - Pořádáte zajímavou kulturní, sportovní či společenskou akci? Přidejte ji do nové rubriky Tipy Deníku, kterou najdete na stránce: www.rychnovsky.denik.cz/tipy/pridat/. Stačí, když zde do kolonky Přidat akci připojíte facebookovou adresu vaší události.

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Lídr královéhradecké krajské kandidátky ČSSD Jan Birke svůj post poslance obhájil, ale po skončení voleb a sečtení hlasů bylo vidět, že k radosti má daleko.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení