„Běžné výjezdy, nic mimořádné,“ zhodnotil sloužící operační důstojník rychnovské Policie ČR vánoční svátky, které patřily k těm klidnějším.

Vodovodní havárie, nouzové otevření dveří, spadlý strom přes silnici, požár kontejneru a v mezistropí. To je stručný přehled výjezdů HZS za čtyři dny. „Letošní Vánoce a následující víkend byly skutečně daleko klidnější než v předchozích letech. Šlo o zcela běžné výjezdy,“ bilancoval včera operační důstojník rychnovské požární stanice Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje. To potvrdila i směna profesionálů HZS, která sloužila 24. prosince. „Ve středu se vznítily saze v komíně ve Vamberku a my máme zatím klid,“ uvedl na Štědrý den zastupující velitel směny Milan Dolák a ochutnal cukroví od kolegy.

Také náčelník Horské služby ČR pro Orlické hory Josef Šifra tvrdí, že tak bezproblémové vánoční svátky již nepamatuje. „Pokud si vzpomínám, tak loni začaly problémy s úrazy kolem 25. prosince, letos byl skutečně klid. V současnosti se totiž lyžuje pouze na sjezdovkách ve střediscích s umělým zasněžováním, a to v Deštném, v Říčkách a v Čenkovicích. Navíc jde o omezený provoz a lyžaři jsou skutečně opatrní,“ komentoval pohotovost na horách náčelník HS, který však při cestách do Orlických hor doporučuje zvýšenou opatrnost. „V současnosti se teploty pohybují těsně pod nulou a vznikají námrazy. Pro běžkaře jsou zatím podmínky špatné,“ dodal.