Oslava se uskuteční 5. března od 19 hodin. Na úvod zazní vzpomínky zaměstnanců a lidí, kteří se podíleli na stavbě kina. Účastníci večera se pak díky dramaturgii symbolicky přenesou o půlstoletí zpět.

„Dále je připravena ukázka z filmu Pražské noci, vůbec prvního filmového představení, které bylo kdy možno v dobrušském kině zhlédnout. O odborný úvod se postará přední filmový historik Pavel Taussig, který zároveň uvede projekci dokumentu Pokračování příště jako vzpomínku na natáčení slavného seriálu F. L. Věk,“ prozradil hlavní pořadatel Pavel Štěpán.

Stranou nezůstane ani skutečná postava F. V. Heka, jehož 250. výročí narození připadá na 11. dubna, což připomene bývalý ředitel muzea Jiří Mach. V druhé části přijde na řadu beseda se zajímavými hosty, které spojuje již zmiňovaný seriál. Na pódiu se objeví profesorka Eva Vosková - seriálová Márinka Snížková, Jan Bösser - bývalý dětský herec (F. L. Věk - 6 let), Jindřich Hrdý - představitel studujícího Františka. Účastníkům večera bude představena obálka nové knihy Pavla Taussiga s názvem Radoslav Brzobohatý aneb František z Dobrušky. Slavnostní večer okoření filmové melodie v podání ženského pěveckého sboru Vlasta a zpěvák Tomáš Bartoš se svým hostem. Půlstoletí dobrušského kina připomene i výstava v přísálí a v malém sále.

Dana Ehlová