Jak uvedla ředitelka školy Iva Přibylová, zprovoznění sportoviště si nenechali ujít vedle současných žáků a zaměstnanců ani žáci a zaměstnanci bývalí, rodiče a širší veřejnost. Po slavnostním zahájení následovalo čestné kolečko starosty města Martina Moravce, za kterým na nový běžecký ovál vyrazili nejprve nejmladší účastníci a po chvíli i ti starší včetně stále aktivně sportujících seniorek.

"Každé uběhnuté kolečko se pro kontrolu zdolaných metrů rovnalo jedné kartičce. Plánem organizátorů bylo společnými silami uběhnout borohrádecký maraton - tedy přibližně 42 kilometrů. Běžců bylo tolik, že úkol byl splněn za dvacet minut!" upozorňuje Iva Přibylová.

Zmiňuje přitom, že se Borohrádek pyšní i úspěšnými zápasníky. Obecenstvu se představili ve zkrácené verzi svého tréninku. Závěr pak patřil fotbalovému utkání mezi deváťáky a týmem zastupitelů města a zaměstnanců školy. I když se jednalo spíše o exhibiční utkání, které skončilo jasným výsledkem ve prospěch týmu zastupitelů a zaměstnanců, na obou stranách nechyběly emoce, bojovnost a hrdost.

"Mám radost z velkého počtu sportujících účastníků různého věku, potěšila mě skvělá pomoc deváťáků při organizaci a užila jsem si ukázku tréninku zápasníků i exhibiční fotbalové utkání. Nám všem přeji, aby zmodernizovaný sportovní areál byl svědkem nejen výborných sportovních výkonů, ale i obyčejné radosti z pohybu," dodala ředitelka.

Radost z pohybu měli i deváťáci Dorota Pfeifferová, Nela Divišová, Daniela Nekvindová a Jan Svoboda, kteří si program užili. „Byl to super zážitek. Uběhli jsme několik koleček na naší nové běžecké dráze, fandili jsme při fotbalovém utkání, zapojili jsme se do různých sportovních aktivit a také jsme rádi pomáhali s organizací."

„Mám radost z toho, že se hřiště už otevřelo. Moc se těším, že na něm budeme s kamarády hodně sportovat. Na akci mě hodně bavilo hrát fotbalové utkání, také jsem se tam rád potkal se spoustou lidí," svěřil se jejich spolužák Tomáš Tiavali.

Mnoho sportovních zážitků a příjemných chvil strávených v areálu popřál všem návštěvníkům také starosta Borohrádku Martin Moravec, který neopomněl všem poděkovat, také zastupitelům města za schválení a dofinancování této dotační stavby, zhotovitelské firmě za řádné provedení díla a v neposlední řadě ředitelce Základní školy T. G. Masaryka Borohrádek Ivě Přibylové a jejímu týmu za věcné podněty a připomínky v průběhu stavby: "Mám velikou radost, že se podařilo tuto rekonstrukci sportoviště dotáhnout do zdárného konce," uvedl.