Ti, kteří doběhnou první, povzbuzují ostatní. Běží se za každého počasí, a když to třeba klouže, pomáhají si navzájem. Důležité je, že nikdo neběží sám.

Za projektem Běh s Emilem nazvaným podle čtyřnásobného olympijského vítěze Emila Zátopka, který je zároveň autorem motivačního povzbuzení, které bylo jeho životním krédem, stojí Michaela Procházková společně s tělocvikářem Jiřím Killarem. Oba pracují na Základní škole Trivium Plus v Dobřanech. „Překvapila nás s kolegou tělocvikářem klesající fyzická kondice dětí v naší škole, dali jsme hlavy dohromady a přemýšleli, co bychom s tím udělali. Jako nejjednodušší způsob nám přišel běh. Já jsem si původně myslela, že to bude pro deset, maximálně dvacet dětí, ale to jsem se pěkně přepočítala, říká s úsměvem autorka myšlenky Michaela Procházková, které děti neřeknou jinak, nežli Míša. A dodává: „Moje představa byla, že budeme běhat 300 metrů, ale kolega byt tvrdý, nasadil kilometr nakonec jsme za to všichni rádi, protože se ukázalo, že to děti hravě zvládnou.“

SIMONA ŠIMKOVÁ  je druhorozenou dcerou Martiny a Martina Šimkových z Vamberka. Holčička se narodila 7. září 2017 ve 3:26. Po porodu vážila 2 980 gramů a měřila 50 cm. Tatínek byl u porodu a zvládl ho velice dobře. Doma se na sestřičku těšila Eliška.
OBRAZEM: Právě jsme se narodili

Běh s Emilem podporuje Český olympijský výbor spolu s atletickou federací. Za každý uběhnutý kilometr děti dostanou do svých deníčků razítko, když jich nasbírají deset, dostanou malý dárek, například v podobě záložky do knihy, malého medvídka, nebo fotky. Protože tento týden oslavila oštěpařka a olympijská vítězka Dana Zátopková 95. narozeniny, běželi děti s cedulkou s číslem 95, kterou si sami vyrobili. A celá škola jí pak telefonicky popřála.

„Mně se to líbí strašně moc, až budu velká, budu sportovkyně,“ říká Kristýnka z první třídy. Šimonovi zase loni do stovky chybělo jen pár kilometrů, letos to ale prý rozhodně stihne. Emil Zátopek, který řekl: “Vítězství je skvělá věc, ale přátelství je ještě lepší“, by měl z dětí z dobřanské školy docela jistě radost.

Ilustrační fotografie.
„Měsíc náborů“ - fotbalový pátek v Dobrušce